Bu iki kitap arasındaki fark?

bestk

Üye
Merhabalar linkini paylaşmış olduğum iki kitap arasındaki frk nedir? İkiside hmi için değil mi? Teşekkürler...

https://www.kitapyurdu.com/kitap/wi...rogramlama/250820.html&manufacturer_id=145036

https://www.kitapyurdu.com/kitap/ti...rogramlama/406609.html&manufacturer_id=145036

Aslında wincc ile tia arasındaki fark ne onu öğrenmeye çalışıyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
TIA Portal hem plc yazılımı hem de hmi yazılımını içeren bir programdır. / totally integrated automation )
Yani tia da hem plc yazılımı yapabilir hem de hmi oluşturabilirsiniz.

ancak wincc de sadece hmi yazılımı oluşturabilirsiniz.

Wincc eski bir yazılmdır ve yeni nesil hmi ların bir çoğunu desteklemez. tia da yeni bir yazılımdır ve eski nesil bir hmi ı desteklemez.

hangi programı kullanacağınız hangi hmi ı kullanacağınıza da bağlıdır.

Bende bunu anlamıyorum işte.
Eski ve yeni ürünleri kendi üretiyor ama yeni yazılımda kendi ürününe destek vermiyor.
Nasıl bir mantıksa artık...!!!!???

öle bişi yok bunu yapan tek firma siemenstir tia portalın sıkıntısıda bundan kaynaklanıyor .
endüstry4 ile dünya belli bir protokol kullanıyor buda iec61133 bunu diğer plc firmaları codesys kullanarak çözüyor oysa siemens kendi yazılımı ı üretiyor bu standartta .. haliyle az sancılar doğuyor . ama buda geçecek zamanla . tia portal 10.0 11 13 14 15 te şimdi versiyon hergün az daha düzeliyor .

Birincisi plc ikincisi hmi üzerine ayrıntılı içeriğe sahip. Ben her ikisinide almanızı tavsiye ederim.

Öncelikle sadece birini seçeyim derseniz birinciyi alın. İlerleyince hmi kitabını alırsınız. Tabii baskısı kalırsa...

anladım hocam. ikisini alıp birinciden başlamak daha mantıklı sanırım.

aslında amacım plc mantığını tamamen kavrayıp tia portal'da kendimi geliştirmek

Son düzenleme:
İkisinide kesinlikle alın. Faydasını göreceksiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri