Bu hoparlör devre pili nasıl şarj olacak ?

ozgurece-TA3HGU

Katılımcı Üye
Değerli forum arkadaşlarım geçen hafta arızalı ses bombası hoparlör elime geçti. İçindeki Lipo pil şişmiş devre dışı kalmış bu nedenle çalışmıyordu. Ben yeni Lipo pil satın alıp montajını tamamladım. Hoparlör çalışıyor ama pil bitince nasıl şarj edilecek ?
ocirfH.jpg

ociCSA.jpg

Li-po şarj devreleri vardı Çin işi.
İş görebilir
Uygulama gerilimini max 5V yapmalısın. Hatta güvenli olsun diye 4.8V gibi de olabilir.

Kendi içinde şarj devresi var.

Ses giriş ucunda fazladan bir hat var. Stereo dışında. O uç ile en sondaki gnd pinlerine 5 volt vererek şarj edebilirsiniz. Orjinal kablosu da var. Muhtemelen aldığınız kişi size vermemiş.

Görsel herşeyi açıklıyor.
Screenshot_20220114-105753_Google.jpg

Son düzenleme:
Değerli forum arkadaşım @serkan_48 resimdeki şarj için kullanacağım USB kabloda + ve - uç bağlantı yerlerini (Dişi jack için )tam olarak işaretleyebilirmisiniz ?

oggu9c.jpg

oggSvt.jpg

Mainboard daki mavi kablo 5V yazıyor ve hemen yanındaki bakır renkli kablo ground olarak düşünürsek DC 5 volt ile şarj olabilir mi ? Sizlerin görüşlerini almadan herhangi bir şekilde şarj bağlantısı yapmadım board u yüksek çözünürlüklü resimledim arkadaşlar.
oiq8yh.jpg

oiqlin.jpg

oiqtl8.jpg

Mainboard daki mavi kablo 5V yazıyor ve hemen yanındaki bakır renkli kablo ground olarak düşünürsek DC 5 volt ile şarj olabilir mi ? Sizlerin görüşlerini almadan herhangi bir şekilde şarj bağlantısı yapmadım board u yüksek çözünürlüklü resimledim arkadaşlar.
Ekli dosyayı görüntüle 84206
Ekli dosyayı görüntüle 84207
Ekli dosyayı görüntüle 84208

R kanal ve L kanal yeşil ve kırmızı renkli kabloların lehimlendigi yerde net olarak görünüyor.

5 volt mavi renkli kablonun lehimli olduğu yerde net görünüyor. Geri kalan tek uc gnd. Gnd de sarı renk kaliyor.

Normal şartlarda 3.5 mm kulaklik soketinin en alt kısmı gnd olur ama bunda sıralama tespiti için,

Mavi ve sarı renkli kart üzerindeki kabloların olcu aleti ile kulaklik soketinde nereye gittiğini tespit ederek 5 volt verebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri