bu fatura neden bu kadar fazla

bana karşı sıkıntıdan bahsetmedim , eğer sizin teknik bir konuda sıkıntınız varsa , benim yardımımı isterseniz , o zaman okumam gereken ne kadar belge varsa okurum , üşenmem dedim.
tabii ki simensin ya da elektrik mühendisleri odasının bir şey yayınlaması doğru oldğu anlamına gelmeyebilir.Dediğim gibi , hiç görmediğim bilmediğim bir şey.Ne desem yalan.Fakat ben şunu merak ettim.Biz bir konu hakkında bir şey öğrenmek istediğimizde , hangi kaynağa , nereye güveneceğiz? Bu güvenilirliğin referans noktası nedir?
Bu arada , ark ve indüksiyn ocaklarının dengesizlik oluşturmasından söz eden , sadece siemens ve emo nun siteleri değil.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
enginer 29 uslubun çok kaba ve aşağılayıcı bir tarzın var
insanlar ilişkilerinde problemin mi var
ben danışmanlık yapmıyorum
öyle ya lık konuşmak teknik adama yakışmaz
ben burda tedaşın ilk faturalandırma makbuzu ile ödeme yapıldıktan sonraki makbuzu arasındaki tutarsızlıktan bahsettim
ve bu ilk defa karşılaştığım bir durumdu
allah bilir tedaşta senin gibi ters adamlar doludur
beğenmiyorsan bir daha cevap varmezsin
lütfen seviyeli ol
burası bir forum sitesi

bana karşı sıkıntıdan bahsetmedim , eğer sizin teknik bir konuda sıkıntınız varsa , benim yardımımı isterseniz , o zaman okumam gereken ne kadar belge varsa okurum , üşenmem dedim.
tabii ki simensin ya da elektrik mühendisleri odasının bir şey yayınlaması doğru oldğu anlamına gelmeyebilir.Dediğim gibi , hiç görmediğim bilmediğim bir şey.Ne desem yalan.Fakat ben şunu merak ettim.Biz bir konu hakkında bir şey öğrenmek istediğimizde , hangi kaynağa , nereye güveneceğiz? Bu güvenilirliğin referans noktası nedir?
Bu arada , ark ve indüksiyn ocaklarının dengesizlik oluşturmasından söz eden , sadece siemens ve emo nun siteleri değil.

Ben sizin yanlış anladım sanırım Özür dilerim.

Yanlızca benim branşım olan cihazlar UPS ve Endüksiyon ocakları olmasından dolayı sadece ENDÜKSİYON ocakları dengesiz akım çekmezler. Oysa ARK ocakları ise tamamen Şebeke geriliminin düşmanıdırlar. Ark ocağı olan yerlerde hem harmonikler aşırı derecede fazla olur, hemde reaktif enerjiyi kompanze etmek için pahalı pahalı statik kompanzasyonlara ihtiyaç duyarlar.

Sn. engineer29; Diğer üyelerimizin belirttiği gibi üslubunuza lütfen dikkat ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri