bu fatura neden bu kadar fazla

ardakal

Üye
selamün aleyküm arkadaşlar bu fatura bizim ilk faturamız demand dan ceza yemişiz neden birde kapasitifden de ceza yemiş endüktif %90 kapasitif %90 diyor 10,58 ceza gelmiş kapasitifden demand 9,960 ceza gelmiş faturayı ekleyecektim eklenti dosyasını kaldırmışlar sözleşme gücü 0,70 KW demand 1,85 diyor gündüz 166 kwh (0,168236) 27,93 tl puant 127 kwh (0,287696) 36,54 tl gece de 110 kwh (0,082327) 9,06 tl toplam 403 kwh fatura tutarı 109,21 tl bu konuda görüşlerinizi vede yorumlarınızı bekliyorum saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dağıtım şirketi ile görüşüp demant gücünüzü yükseltin.. sanırım sözleşme gücünüzün üzerinde güç kullanıyorsunuz sorun bundan kaynaklanıyor...

selamün aleyküm arkadaşlar bu fatura bizim ilk faturamız demand dan ceza yemişiz neden birde kapasitifden de ceza yemiş endüktif %90 kapasitif %90 diyor 10,58 ceza gelmiş kapasitifden demand 9,960 ceza gelmiş faturayı ekleyecektim eklenti dosyasını kaldırmışlar sözleşme gücü 0,70 KW demand 1,85 diyor gündüz 166 kwh (0,168236) 27,93 tl puant 127 kwh (0,287696) 36,54 tl gece de 110 kwh (0,082327) 9,06 tl toplam 403 kwh fatura tutarı 109,21 tl bu konuda görüşlerinizi vede yorumlarınızı bekliyorum saygılar

Bi yanlışlık olmasın sözleşme gücü 0,70 kW olması imkansız...

Reaktıf ve kapasitiden %90 ceza tahakkuk ettirilmeisi nedenlerinden birisi;
Ya Reaktif ve Kapasitif sayaclarınız yok, yada sayaclar var ama Tedaş veya (enerjı aldıgınız kuruma) projesi kayıt ve tasdık ettirrilmemişdir.
Arkadaşların dediği gibi demant cezası bıraz tuhaf geldı, bır daha ınceleyınız derim..

arkadaşlar sayaçlarımız tamamı elektronik makel in sayaçları kompansazyon paneli de var onu sayacı da entes yalnız kondansatörlerin tamamı 3 fazlı ve faz dağılmıda düzgün değil mesala 1 faz 29A 2 faz 11A 3 faz 9A çekiyor bunun etkisi olabilirmi 1.6.0 max demand hanesinde 4,040kw yazıyor bu benim sayaçta bu faturada gözükmüyor fatura da sözleşme gücü kw 0.70 demand 1.85 karşısındada 10.58 yazıyor bunu anlamadım altındada demand(kw) 9.960 yazıyor saygılar cevaplarınızı bekliyorum

Demand cezası,çift terimli tarifeden elektrik alan aboneler dışındaki aboneler için geçerli
değildir.3 zamanlı tarife,kullanımını takip edemeyen aboneler için uygun değildir.Abonenin,
nasıl bir abone olduğunu söyleyebilirmisiniz ?Öncelikle,3 zamanlı tarifenin,avantaınıza olup
olmadığını incelemenizde yarar var.

d) Çok zamanlı tarifelerin uygulanması bakımından;
Puant dönemi : Saat 17.00-22.00
Gece dönemi : Saat 22.00-06.00
Gündüz dönemi : Saat 06.00-17.00
arasındaki dönemdir.

e) Çift terimli tarifeden enerji alan ve sözleşme gücü 0.7 MW (dahil) ve daha fazla olan aboneye çok zamanlı tarife uygulanır.

fahri yetiş hocam bizimki bu sınıfa giriyor abone türü derken kent mesken yazıyor birde hocam yukarıda kullanım bilgileri var kwh olarak size göre hangi tarife daha uygun sayın hocam demand nasıl hesaplanıyor demand da girmemek için kaç kwh kullanmam gerekiyor

Demand değeri,sayaçtan takip edilebilir ve " sözleşme gücünüz " dür.Bu değer ,sözleşme
gücünüzü geçiyor ise,ceza uygulanır.0,7 MW demek,700 Kw demektir. Yani,günün herhangi bir 15dakikasında ( aynı ay içerisinde ) 700 kw güce çıkmiş olmanız gerekir. Nasıl bir abone olduğunuz konusunda,ayrıntılı bilgi vermeniz gerekiyor.

nasıl bir abone derken tarife kodu 5.06.1.8 abone gurubu kent mesken gündüz puant ve gece tarifesi olan besleme 3 faz aboneyi ve sözleşmeyi bilmiyorum sadece kimlik fotokobisini verdim apartman olarak toplu abone olduk saygılar

Nasıl yani toplu olarak?

Asansör sayacı mı bu? Yoksa tüm konutlara tek sayaç mı:)

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,829
Son üye
mehmetoner

Yeni konular

Geri