Bu devre neden böyle çıkıyor

baskıyı plakete geçirdikten sonra asetat kalemiyle üzerinden geçersen sanırım sorunun hallolur.

hocam senin o dediğini zaten her dvere basmada yapıyorum ütü ile çıkmayan yerleri kalemle çiziyorum .... :(

Kulandığınız perhidrol % de 30 olmalı.% de 10 gibiyse tepkime olmaz veya geç olur.Bakkal veya marketten alacağınız tuzruhu ile rahatlıkla olur.Eczaneden alınan hap tipi perhidrol netice vermeyebilir.Kolay gelsin.

hocam perhidrolü kozmetikciden alıyorum ve oranı yüzde 20

bakır plaketın bakır kalınlığı çok ince olabılır erken erıme oluyorsa bunu bırçok arkadaşimiz hesaba katmıyor ikincisi tuzruhunuda perhıdrolude kımyasal malzeme satılan yerden almalısınız her eczanede veya kozmetıkçidekı malzemeler bırbırını tutmaz perhidrolde hata bulmayın gunahını alıyorsunuz:)elınıze değdığınde yakıyorsa beyazlaştırıyorsa cıldınızı perhidrol gorevını yapıyor demektır hata tuzruhu veya bakır plakette arayın

Tuz ruhu = HCL
Porçöz = Nitrik asit + bir takım katalizörler ki kireçden başka şeye zarar vermesin ...

Soğuk kötü etkiler , reaksiyonlar çok geç olur veya tam olamaz.
Sıcak çok hızlandırır ve zaten reaksiyonlar ekzodermik olduğu için artan ısı toneri bozar ve altındakinide etkiler.

Bir şekilde tek seferde tüm çizimi aktaramıyorsan kalemle düzeltiyorsan , zaten beceremiyorsun başka yöntemler bulman gerekir demektir .
Asetat pek tatmin edici sonuç vermez.
Usta-acemi tüm kullanıcıların onayladığı etiket kağıdı veya reklamcıların sıyırıp attığı yağlı kağıt ve ya transfer kağıdı ve orijinal toner ve mümkünse laminatör kesin sonuçlar veriyor...
Ve tabi eritme banyoları malum...
Bütün bunların yanında özellikle yeni pcb lerin hafif zımparalanması 400-600) ve yüzey temizliği gerektiğini zaten biliyorsundur.

Tuz ruhu = HCL
Porçöz = Nitrik asit + bir takım katalizörler ki kireçden başka şeye zarar vermesin ...

Soğuk kötü etkiler , reaksiyonlar çok geç olur veya tam olamaz.
Sıcak çok hızlandırır ve zaten reaksiyonlar ekzodermik olduğu için artan ısı toneri bozar ve altındakinide etkiler.

Bir şekilde tek seferde tüm çizimi aktaramıyorsan kalemle düzeltiyorsan , zaten beceremiyorsun başka yöntemler bulman gerekir demektir .
Asetat pek tatmin edici sonuç vermez.
Usta-acemi tüm kullanıcıların onayladığı etiket kağıdı veya reklamcıların sıyırıp attığı yağlı kağıt ve ya transfer kağıdı ve orijinal toner ve mümkünse laminatör kesin sonuçlar veriyor...
Ve tabi eritme banyoları malum...
Bütün bunların yanında özellikle yeni pcb lerin hafif zımparalanması 400-600) ve yüzey temizliği gerektiğini zaten biliyorsundur.

abicim ben 3.5 - 4 senedir bu işi yapan adamım .....
yani bugüne kadar sıcakta soğukta yaptım bir sorun olmadı da bu saatten sonra mı sorun çıkıyor....
perhidrolünde tuz ruhun da asetanın da allah belasını versin bunlar yüzündne kaç tane plaket zay ettim .... anasını satı bu zararda ancak bize yakışırdı zaten .... :( :(

Vakti zamanın birinde adam berbere gitmiş oturmuş.
Berber başlamış sakal traşına.
Çırt, kesmiş adamın bir tarafını.
Kan taşını (NaOH) basarken söylenmiş
Nerede o eski usturalar....
Çırt , kesmiş yine ...
Usturayı kayışa sürterken söylenmiş yine
Nerede o eski kayışlar...
Traş bitene kadar adamın suratı pamuk tarlasına dönmüş.

Gırtlağını kurtaran adam koltuktan kalkerken söylenmiş
Nerede o eski ustalar...

Vakti zamanın birinde adam berbere gitmiş oturmuş.
Berber başlamış sakal traşına.
Çırt, kesmiş adamın bir tarafını.
Kan taşını (NaOH) basarken söylenmiş
Nerede o eski usturalar....
Çırt , kesmiş yine ...
Usturayı kayışa sürterken söylenmiş yine
Nerede o eski kayışlar...
Traş bitene kadar adamın suratı pamuk tarlasına dönmüş.

Gırtlağını kurtaran adam koltuktan kalkerken söylenmiş
Nerede o eski ustalar...

alakaya maydonızzz ne alakaıs var şimdi bunun benim sorunumla ????????

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri