Bu bir sigorta mı?

spooker42

Üye
Bir dc motor girişinde hem faz hem nötr de bağlı muhtemelen sigorta ama ilk defa gördüm bilgiis olan hocalarımız bilgilendirebilir mi?

Ekli dosyalar

• 20200329_131949.jpg
    20200329_131949.jpg
    146.2 KB · Görüntüleme: 41
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Teşekkür ederim Hocam bilgilendirmeniz için, bu ferit nüveye bağlı olan dc motor kağıt kıyma makinasına ait ama nakina aşırı yüklenme hatası veriyor motoru ve çarkları temizledim ama hatayı düzeltemedim cihazın çalışmasını engelleyen parça ne olabilir?

Kağıt kıyma makinesini mekanizmasını
Bilmiyirum ama böyle durumlarda önce motoru karşısındaki dişli grubu veya her ne varsa ayırıp ,motoru boşta calistirmalisin.
Aşırı yük hatası vermiyorsa ,sorun mekanik kısımda bir sıkışmadır

Aynen dediğiniz gibi yaptım motora dışarıdan güç verdim tüm dişliler ile birlikte mekanizma çalışıyor,bende mekanik arıza sanmıştım. Sensör kağıdı görünce röle çalışıyor sensörlerde de sorunsuz

Ozaman tahmin yürüyeceğim ,
Muhtemelen kağıdı ısıran dislilerde mekanik olarak yükü algılayan bir sensör var.
Loadcell veya yay bağlı bir siviç, yada motor akımını ölçen bir sensör

motora dışarıdan güç verdiğiniz için çektiği akımı okuyacak akım sensör devresinide baypass ettiğinizden motor aşırı yük altında çalışmaya devam etmiş. fakat bu üreticinin öngördüğü nominal değerlerin dışındadır. yani arızanız halen devam ediyor. mekanik bir arızanın motora aşırı akım çektirmesi sonucunda akım sensörü değerleri işlemciye set edilenin üstünde kalıyor ve hata veriyor. motorun redüktöründe sorun olabilir , redüktör sonrası milde eğilme olabilir eksenden kaçık olabilir. yağlama yapmışsınızdır. milleri ve redüktörü kontrol edin. shredder dişlerini devre dışı bırakabiliyorsanız o şekilde çalıştırıp arızanın kaynağını bulmaya çalışın. motorda olduğunu sanmıyorum. basınçlı hava ile mekaniği iyice üfleyin.

motora dışarıdan güç verdiğiniz için çektiği akımı okuyacak akım sensör devresinide baypass ettiğinizden motor aşırı yük altında çalışmaya devam etmiş. fakat bu üreticinin öngördüğü nominal değerlerin dışındadır. yani arızanız halen devam ediyor. mekanik bir arızanın motora aşırı akım çektirmesi sonucunda akım sensörü değerleri işlemciye set edilenin üstünde kalıyor ve hata veriyor. motorun redüktöründe sorun olabilir , redüktör sonrası milde eğilme olabilir eksenden kaçık olabilir. yağlama yapmışsınızdır. milleri ve redüktörü kontrol edin. shredder dişlerini devre dışı bırakabiliyorsanız o şekilde çalıştırıp arızanın kaynağını bulmaya çalışın. motorda olduğunu sanmıyorum. basınçlı hava ile mekaniği iyice üfleyin.
Hocam shredder dişlileri devre dışı bırakıp denemek aklıma gelmemişti bu yöntemi deneyecem teşekkür ederim. Yukarıda hocamın yazdığı gibi motor akımınıda kontrol eden illaki bir parça var sonrada onu bulmaya çalışayım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri