Bu akü kaç voltluk anlayabilir miyiz ? Işıldak aküsü.

iki adet aküyü al seri bağla ve ölçümlerini yap seri bağlantıda hem volt hemde amper artar... paralel bağlantıda voltaj ve amper sabit kalır ... matematiksel olarak hesap yapma bence ölçü aletini kullandığın zaman ne demek istediğimi anlayacaksın :)
Sayın güzelyalili . Akü ve pil ler paralel bağlantı yapılınca voltaj ve amper sabit kalır diyorsun . Peki niçin Parelel bağlantı yapılıyor ? Açıklama yaparmisin.

Niye cevap veriyorsunuz ki ustalar? Belli ki dalgasına yazıyor.

Bugun bunu cektim artik israri sona erer herhalde?
20191208_140546.jpg

Isildak isildaga benzer ama her isildak ayni degildir icindekiler de ;).

İNADINDAN VAZ GEÇ :)
KONUNUN SAHİBİ NEREDE ARKADAŞ
ŞU AKÜNÜN KAÇ AMPER OLDUĞUNU SÖYLESİN DE KURTULALIM ARTIK BU İŞKENCEDEN :)

sayın by lent, seri-paralel pil bağlantılarında gerilim ve akımın alacağı değerleri bilmeyen birini muhatap kabul ettiginiz için bu kadar cüretkar laflar edebiliyor.

elektrik-elektronik bilgisi yetersiz birisini ikna etmek zorunda degilsiniz.

Hangi ulkede oluyor bu dediginiz [emoji23]
iki adet aküyü al seri bağla ve ölçümlerini yap seri bağlantıda hem volt hemde amper artar... paralel bağlantıda voltaj ve amper sabit kalır ... matematiksel olarak hesap yapma bence ölçü aletini kullandığın zaman ne demek istediğimi anlayacaksın :)

İNADINDAN VAZ GEÇ :)
KONUNUN SAHİBİ NEREDE ARKADAŞ
ŞU AKÜNÜN KAÇ AMPER OLDUĞUNU SÖYLESİN DE KURTULALIM ARTIK BU İŞKENCEDEN :)
Bilse buraya gelip konu mu acar? Sorunuzda mantik nerede Allah askina, soru sordum yaniy vermediniz resim verdim olcu verdim hala dedigim dogru siz bilmiyorsunuz havasindasiniz ... Kor insan goruyor aradaki farki siz gormem ne farki var diyorsunuz!

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri