Bu 10Uh bobini nereden bulabilirim?

ilkerk88

Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba, samsung ue32k4000 model 32" led tv çok ses yapan bobini(üzerinde 100 yazan) kırarak sökmem sonucu tv doğal olarak çalışmadı. Şimdi ise pişmanlık sonucu bu bonini tekrar bulup yerine takmak istiyorum.
Sorum şu ki bu bobinin değeri 10 uh ölçüm cihazında 13 volt çıkıyor(hayatımda ilk defa multimetre alıp ölçüm yaptım). İnternette satış yapan sitelere bakıyorum bir sürü farklı amperli bobin var. Şemasını da bulamadım sadece türkiyede olan bir model sanırım. Ne yapmamı önerirsiniz?

bobin.jpeg

Takabileceksen direnc.net den 10uh 3-5 amperlik SMD bobin al tak. Aynısını bulamasan da bacakları tel lehimleyip ayarla

Başka bobin takip zirlamada değişiklik var mı görün, olmadı Sn. @silvestir ustamin dediği gibi lehimleyin uçları. Düzelmezse eski konudaki mesajımı uygulayın.

Takabileceksen direnc.net den 10uh 3-5 amperlik SMD bobin al tak. Aynısını bulamasan da bacakları tel lehimleyip ayarla
Cevabınız için çok teşekkür ederim. 3-5amper arasında 3 tane bobin buldum hepsini alıp deneyeyim.
Başka bobin takip zirlamada değişiklik var mı görün, olmadı Sn. @silvestir ustamin dediği gibi lehimleyin uçları. Düzelmezse eski konudaki mesajımı uygulayın.
Uçları lehimleyin derken bobin takmadan birleştirmekten mi bahsediyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri