Bu şey gerçekten işe yaramıyor demi ?(yakıt tasarruf zımbırtısı)

Sayın @by lent

Manyetik tapalar motor içinde biriken tortudaki metal parçalarını tutup tekrar yağ ile çevrime girmesini engellemek içindir.Bir nevi yağın içindeki metali temizlemek için yani.Tavsiye edilir bir parçadır.

Arkadaşın örneğini verdiği tasarruf cihazı ise nasıl oluyorsa !! yakıtı yani hidrokarbon moleküllerin sıraya dizip :D tasarruf sağlıyormuş.Artık molekülleri sıraya dizmek nedir ne işe yarardır orası muamma..
Biliyorum Sn. @Ar-kur-Tek verdiğim cevapla Sn. @Emirgkts nin #8 nolu mesajına atıfta bulundum. Kendisi de bu amaçla mıknatısları yağ borularına koymayı amaçladığını yazmış.

Biliyorum Sn. @Ar-kur-Tek verdiğim cevapla Sn. @Emirgkts nin #8 nolu mesajına atıfta bulundum. Kendisi de bu amaçla mıknatısları yağ borularına koymayı amaçladığını yazmış.

Pardon.Kusuruma bakmayın o kısmı anlamamışım..

Lakin bu tür bir mıknatısı boru üzerine koymak hem akışkanın debi gücü yüzünden mıknatısa tutunmayı zorlaştırır ve yeterli ayrıştırma yapılamaz hemde tutunan metal parçacıkları zamanla tortu ile beraber borunun iç çapını değiştirerek /tıkayarak akış düzenini bozar.

Pardon.Kusuruma bakmayın o kısmı anlamamışım..

Lakin bu tür bir mıknatısı boru üzerine koymak hem akışkanın debi gücü yüzünden mıknatısa tutunmayı zorlaştırır ve yeterli ayrıştırma yapılamaz hemde tutunan metal parçacıkları zamanla tortu ile beraber borunun iç çapını değiştirerek /tıkayarak akış düzenini bozar.
O zaman boruda koroner arter oluşur anjiyo yaparız :D.

1567898477486.png

İnsanların yararına olan şeylerden ziyade kendi maddi menfaatleri doğrultusunda ürün satışı ve pazarlaması yapan insanlardan gecikmez oldu memleket ne acı

Bende aynen öyle düşündüm bunu motor yağ borusuna değilde radyatör borusuna takmak daha mantıklı ek geniş boru yaparım orda birikir durur tortular
radyatör borusundaki tortunu kireç olduğunu biliyorsun değil mi?

Son düzenleme:
kalınlığını sorun etmem türk işi elektrik bandı :p:p:p

EE Bu zımbırtı elimde kaldı ferit filitre olarakda kullanılamaz her halde çöp oldu

Benzerini camasir ve bulasik makinalarinin su girisine takiyorlar kireci engelliyormuş herhalde su .gecrken lan kireç yok ol yoksa seni... Yaparim diyor vesonuç...

Benzerini camasir ve bulasik makinalarinin su girisine takiyorlar kireci engelliyormuş herhalde su .gecrken lan kireç yok ol yoksa seni... Yaparim diyor vesonuç...
Valla mecburen kullanıyoruz. Kireci çözdüğünü söyledi servis.
İşin komiği çamaşır makinasının içine çamaşır ile birlikte atılan mıknatıslar. Tabiki çamaşırla birlikte (yıkamadan sonra ) mıknatısları tamburun içinden geri alıyorsun.

Valla mecburen kullanıyoruz. Kireci çözdüğünü söyledi servis.
İşin komiği çamaşır makinasının içine çamaşır ile birlikte atılan mıknatıslar. Tabiki çamaşırla birlikte (yıkamadan sonra ) mıknatısları tamburun içinden geri alıyorsun.
Su giris hortumuna takiliyor ayni sekil yada cesmeye takilan ara parca seklinde.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri