Bu çizilmiş elektrik projesi doğru mu?

elektelekt

Üye
selam abiler. Üstteki çizim projenin orjinal hali, alttaki ise benim çizdiğim.

Üstteki projede bu prizlere elektriği çok uzak yoldan hatta tüm odayı dolaşarak getirmesinin sebebi nedir?

Alttaki benim çizdiğimdeki gibi kısayoldan bir buat ile çizilebilirdi sanki. Sizin görüşlerinizi merak ettim. Yoksa benim çizdiğim gibi olmuyor mu?
1643277897183.png
1643277759615.png

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sizin ciziminiz doğru.
Genelde kes,kopyala. Çizimi meslek erbabı olmayanlarin vs. Cizenle kablo saticisinin is iliskileri vb. Veya onaylayacak makamın talebi gibi nedenler . Boyle sonuçlara ulaşılıyor.

Sizin çiziminiz doğru ama binanın kendi projesinin durumu ne?Kablonun geçmediği bölge de ne var?Pencere mi?Kablo çekilemeyecek boru döşenemeyecek perde beton mu?Taşıyıcı direk veya kolon mu?Bunu bilmiyoruz elektrik projesi çiizlirken kablonun gideceği yol ve yol üstündekiler de önemli değil mi?

Sizin çiziminiz doğru ama binanın kendi projesinin durumu ne?Kablonun geçmediği bölge de ne var?Pencere mi?Kablo çekilemeyecek boru döşenemeyecek perde beton mu?Taşıyıcı direk veya kolon mu?Bunu bilmiyoruz elektrik projesi çiizlirken kablonun gideceği yol ve yol üstündekiler de önemli değil mi?

Normal 2 katlı 8 daireli bir apartman projesi. O duvarda sadece lambanın anahtarını koymuş. Hemen simetriği olan yani duvarın öbür tarafındaki dairenin oda tesisatına baktım. O duvarı kullanmış.

Bence bu şekil tercih etmiş ama çok uzatmış gibi yolu.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri