Bu çamaşır makinesi motoru nasıl çalışır

parstm

Üye
https://pasteboard.co/GPGxR90.jpg

Elimde böyle bi motor var tek fazlı bir makinadan alındı farklı motorları bobin kömür usulü çalıştırıyordum ama bunda 3 uc var ustalarım bilgilerinizle beni de aydınlatırsanız sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
195 volt 310 hz 3 fazlı motor. Yüksek devirli çalıştırmak için yapılmış olmalı. Test için 1 fazlı çalıştırılabilir ama ne kadar işinizi görür bilinmez. 3 fazlı motorları 1 faz ile çalıştırmayı araştırın. İnverter ile de çalıştırılabilir.

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim fakat aklımda soru işaretleri kalıyor bu motoru ben 220v beslemeli bir makinadan söktüm ne yazikki makina pres edildi dahada bakamadım içine ne var ne yok diye şimdi sorularım şu yönde bu motor 3 fazlı bi motor ve 220 ile calistirlabilmesi için delta inverter gibi bişey kullanılması gerekir diye düşünüyorum neden böyle bişey yapılsın anlamıyorum

Son düzenleme:
evet 3 fazlı bir motor bunu çalıştırmak için inverter sürücü gerek.

motor etiketinde değerleri yazılmış.
sürücü ile çalıştıracaksanız max o değerleri aşmayacak şekilde ayarlayın.

Değerli bilgilerinizi vakit ayırıp anlattığınız için teşekkür ederim anladım ki kabaca bişeyler olmayacak biraz çalışmak lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri