BT30 spindle projesi

Epoksi dökmeden dışarıda içeri vidalar sapla...

Alüminyumun içinde epoksinin tutunmasiyla ilgili endiselerim var. Alüminyumun yüzeyi fazla düz. Çalışma esnasında epoksi yüzeyden ayrılabilir. Gerçi saplamaları vs tutmaya devam eder ama. Denemek lazım.

İşte o kaymasın diye içine bir sürü diken gibi vida atacak.

Makinem uzun süredir biraz ilgiden yoksun kaldı. Bugün canlandırayım dedim.

Hala yapılması gereken işler var. Makine henüz CNC olmadığı için servoyu el ile kontrol edeceğim. Bunun için:
- Enable/disable için sürücüye bir switch ekleyeceğim.
- Yön değiştirme için ayrıca 1-0-1 switch ekleyeceğim.
- Panosunu düzenleyip malzemeyi içine ekleyeceğim.
- Drawbar silindirine iki yönlü hava gönderen aletin (adını bilmiyorum) elektrik bağlantılarını yapacağım

10mm parmak freze ile yaklaşık 10mm dalma. Spindle hızı 1500 d/d civarında.

Frezenin orjinal kafası ve spindle'ı ile bu kadar derin dalma yapamıyordum. Makine deli gibi titriyordu.

Son düzenleme:
Daha önce sordum mu hatırlayamadım ama neden çift bobinli valf kullandın abi :)

Silindir iki yönlü olduğu için. Silindiri yay dönüşlü yapsaydım gerek kalmazdı.

Tek bobinli valfte valf enerjisiz iken piston takımı tutar pozisyonda hortum bağlantılarını ayarlardın. Enerji verdiğinde piston ileri yönde hareket eder takımı bırakır, enerjisi kestiğinde takımı tutar şeklinde de olabilirdi. Böylede sıkıntı yok tabi de özel bir anlamı var mı diye merak etmiştim

Selamunaleyküm, atc nin size maliyetini hesapladınız mı?

Üretecek şekle getirin artık şunu. Aliexpress ile dışarı satış yapmanın yolu açıldı artık. Doların yüksekliği rekabet için avantajımıza duruma geçiyor böylece.

Atc ler aliexpresste sanırım 1.500 dolar civarı. Yarı seri üretim yapsanız 500 dolara mal olsa ciddi bir satış marjı doğar.

Hiç hesap kitap yaptınız mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri