Brushless motor sürücü devresi yapımı

ölçü aleti yok ise, mikroişlemci çıkışlarına ve motor çıkışlarına uygun gerilimli lambalar takarak tüm sinyallerin çalıştığı ve uyumluluğu kontrol edilebilir mi ?

Dostum,

Bu şekli ile lamba yanar ama ,

pwm uygulandığında lambanın yanması olası bir kısa devre durumunu ayıramayız düşüncesindeyim.

sinyal frekansı işlemci yazılım tarafında uygun seviyeye getirilirse, flaşör gibi yanıp sönebilir ve senkronları izlenebilir mi diye düşündüm..

sinyal frekansı işlemci yazılım tarafında uygun seviyeye getirilirse, flaşör gibi yanıp sönebilir ve senkronları izlenebilir mi diye düşündüm..

İşlemcinin üzerinde bir flaşör var evet ben potansiyometreden değeri değiştirdiğimde falşörün yanma zamanlaması değişiyor

Yazılım değiştirilir frekans 1 hz gibi bir değerde denenirse mantıklı. Osiloskobun olmadığı yerde ölçü aleti ve lamba ile bu şekilde kara düzen kontrol sağlanabilir.

Ama orjinal yazılım ne kadar frekansta anahtarlıyor bilemiyorum.

Yazılım değiştirilir frekans 1 hz gibi bir değerde denenirse mantıklı. Osiloskobun olmadığı yerde ölçü aleti ve lamba ile bu şekilde kara düzen kontrol sağlanabilir.

Ama orjinal yazılım ne kadar frekansta anahtarlıyor bilemiyorum.
Motora giden çıkışların hızı 100 MHz

100 MHz olması gerektiği nerede yazıyor

hiç araştırma yapmadın mı, bu motor hangi frekansta çalışıyor diye

100 MHz olması gerektiği nerede yazıyor

100 mhz RF bandıdır. FM bandına çıkmışsınız. Bence anahtarlama frekansını 100 khz mertebelerinde tutmanızda fayda görüyorum.

Hatta bu mosfetler bu frekansta anahtarlama yapıyormu sanmıyorum. GATE kapasitansı şarj bile olmuyordur.

genelde 4 - 16 kHz sanırım..

hocam birde benim kafam karıştı, neden mosfetler p ve n channel kullanılmış, hepsi aynı olması gerekmez mi..

article-2016december-how-to-power-and-fig2.jpg

https://www.digikey.com/en/articles/techzone/2016/dec/how-to-power-and-control-brushless-dc-motors

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri