Brulör iyonizasyon kandırma Yanmadan brulör deneme

serkandi

Üye
Temel mantık olarak brulörler iyonizasyon çubuğu ve alev arasında oluşan 5 Milivolt enerjinin oluşumuyla gerçekleşiyor bildiğim kadarıyla bunu yapay olarak oluşturabilmek için nasıl bir sistem uygulanabilir...

yapmak istediğin tam olarak ne? Ateşleme trafosunu denemek mi??

sen brülörü kandırırsan oda seni kandırır daha sonra seni pişman eder onu kandırdığın için.

Bunu yapmayı istemekteki gayem brulör rölesini (beyin) denemek yakmadan

Bunun için yanmanın gerçekleşmesi gereken anda iyonizasyon çubuğuna hariçten (pürmüz vb.)ısı vermeniz gerekir

Bu mümkün bir şey çünkü gördüm ama içeriğini tam bilmiyorum bu konu hakkında bilginiz varsa cevap verin

yalnız dikkat etmen gereken nokta brülör gövdesi ile(yani bek) iyonizasyon elektroduna alevin beraber temas etmesi gerekiyor kardeş buna dikkat et yoksa sadece elektrota gösterirsen alevi yanıyormuş gibi görmez otomat..ikisine beraber temas etmeli yani alev gövdeyide yalamalı anlatabilmişimdir umarım....pürmüzle alev oluşturmaksa en iyisi oluyo...birçok kere denedim bu şekilde uygulamayı...kolay gelsin...

İş kazalarında,Türkiye neden ilk sıralarda, bunu anlamak zor değil.Demek ki patlayan kazanlar, yitip giden canlar hiçbirinize ders olmamış.Brülör otomatiğini denemenin en iyi yolu, brülörü kurallara uygun biçimde çalıştırmaktır.Elektrodu kandırdığımızı kabul edelim, peki brülör otomatiğini nasıl kandıracağız? Gazı verip mi yoksa vermeden mi kandıracağız? Senin durum, arabaya benzin koymadan test sürüşü yapmaya benziyor. "Ben bir yerde görmüştüm, bizim yeğen bunu yapıyor" gibi safsatalara inanmayın.hiç bir şey, sizin canınızdan önemli değildir.

Mazot, fuel-0il gibi yakıtlı brülörlerde, fotoseli dısarı alıp avucunuzda tutun, ateşleme trafosu ve selonoıd ventil cekme esnasında, fotosele ışık gösterin. Fotosel yanma oldugunu zannederek, kontrolototiğine (beyıne) komut verir. Isıgı kapattıgınızda da, yanma yok dıye, selenoıd ventil gerilimini kestirir. BU denemeyi uzun süre yapmayın. Daha sonra normal çalışma yapmadan önce, uzun süreli fan çalıştırması yaptırarak (ön süpürme)kazan içindekı sıcak havayı bacadan attırın.

bende kombi kartlarının sağlamlığını denemek için iyon çubuğunu yerine ne kullanırsam kart yanmanın olduğunu anlar. toprak ile iyon çubuğu arasına 250 k pot bağlasam olur mu

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri