Brenner8 win10 sürücü yok veya görmüyor

surge

Üye
aygıt.png
bren.png

Post automatically merged:

custom usb device ye atıyor
no brenner8 yazıyor
pc de win10 kurulu
internette yazılı çoğu çözümü denemeye çalıştım ama çözemedim
varmı yardım edebilecek
Post automatically merged:

sür.png

Son düzenleme:
selam.
win10 ile Brenner kullanmıştım ama öncesinde bazı ayarları yapman gerekiyor. ilk iş olarak sürücü imza zorlamasını kapatmalısın sırayla şu adımları izle:
AYARLAR>
KURTARMA>
Gelişmiş Başlangıç (Şimdi Yeniden Başlat)
---pc kapanıp açılacak---
Sorun Gider>
Gelişmiş Seçenekler>
Başlangıç Ayarları (Yeniden Başlat)
---pc kapanıp açılacak---
son olarak çıkan ekrandan "7) Sürücü imza zorlamasını devredışı bırak" seçeğeni klavyedan 7 numaralı tuşa basarak seç ve pc yeniden başlayacaktır.

windows masaüstü ekranın açılınca Programlayıcını USB portuna bağla sonra aygıt yöneticisinden "sprut-device"yi secip sürüyücü yeniden yükle. dosya yolu olarak "usburn114a1\driver" klasörünü seç.
Bu sürücüyü yükleme sırasında aygıt düzgün çalışmaz gibisinden bir uyarı gelebilir buna aldırmadan yükle işlem tamamdır.

Brenner çalışınca options bölümünden CalibrationTest bölümüne girip kalibre ayarlarını doğru şekilde yapmalısın.

Bu arada Brenneri üreticisi artık desteklemiyor diye biliyorum.

Ahh Ahh o breanner beni usta yaptı pic lerde hatta Türkçe yaması bile var editörün

Ahh Ahh o breanner beni usta yaptı pic lerde hatta Türkçe yaması bile var editörün

evet benide usta yaptı ama ilk programlayıcım JDM olanıydı. sonra COM portları bitince tarih oldu. bende kendim Brenner yaptım ve düzgün çalıştırdım ama voltaj kalibrasyon hataları beni deli etti. sonra gittim orjinal PICkit3 aldım. oda PIC tanımlama sırasında hafızasını siliyordu. Mplab modunda ise programlama sırasında sürekli 5v besleme uyguluyor ama sonra kesmiyordu. doğal olarak pic çalışmaya başlıyor. enson olarak microchip firması pickit3 desteğini kesmeye başlayınca bende güncel kalayım diye gittim Orjinal PICkit4 aldım ama evdeki hesap çarşıya uymadı. ilk çıktığında eski PIC'leri desteklemiyordu sonraki güncellemelerde bunları eklediler. bende bir deneme yapayım dedim ve tam 5 tane 16F84A bozdu bizim yeniiii... pickit4. birde AVR programlıyormuş ama attiny2313 desteği olmasına rağmen birtürlü programlamadı.
Sonuç eğer paranız varsa (benim yok) gidin universal bir programlayıcı alınız gerisi çöpten başka bişey değil.

evet benide usta yaptı ama ilk programlayıcım JDM olanıydı. sonra COM portları bitince tarih oldu. bende kendim Brenner yaptım ve düzgün çalıştırdım ama voltaj kalibrasyon hataları beni deli etti. sonra gittim orjinal PICkit3 aldım. oda PIC tanımlama sırasında hafızasını siliyordu. Mplab modunda ise programlama sırasında sürekli 5v besleme uyguluyor ama sonra kesmiyordu. doğal olarak pic çalışmaya başlıyor. enson olarak microchip firması pickit3 desteğini kesmeye başlayınca bende güncel kalayım diye gittim Orjinal PICkit4 aldım ama evdeki hesap çarşıya uymadı. ilk çıktığında eski PIC'leri desteklemiyordu sonraki güncellemelerde bunları eklediler. bende bir deneme yapayım dedim ve tam 5 tane 16F84A bozdu bizim yeniiii... pickit4. birde AVR programlıyormuş ama attiny2313 desteği olmasına rağmen birtürlü programlamadı.
Sonuç eğer paranız varsa (benim yok) gidin universal bir programlayıcı alınız gerisi çöpten başka bişey değil.

Picprojen biliyorum sizi orda yazar sınız, galiba kendi bloğunuz da vardı.

merhaba, branner 8' i üzerinde zif sokette P16F84A takılı iken ayarlarını yapmaya çalıştım ve önceden çalışan programlayıcı bozuldu. şimdi usb'ye takınca hiç bir tepki vermiyor. sadece power ledi yanıyor. çözümü var mıdır?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri