Turn on turn off flip flop breadboard üzerinde

SonicSpark

Üye
Bütün devre şemasını doğru yaptığımı düşünmeme rağmen anlam veremediğim bir şekilde çalışmıyor yardımcı olur musunuz ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yaptığın devre şemasını ve senin yaptığını görelim

Elektrik elektronik , breadboard vs öğrenmek için önerebilceginiz kaynak var mı

Breadboard denen şeyi yıllarca kullandım. Bence lehimlemek daha iyi temas problemi çok oluyor. Elektronik eleman bacakları kırılıyor. Kaliteli bi şey almak lazım.

Ne ogrenmek istediğini sor yardimci olayim bende siz gibi yeniyim
Öncelikle basit devre şemaları breadboard üzerinde kurmayı , elektrik elektronik temel kavramları, akım gerilim hesaplama, devre elemanları gibi şimdilik temel konuları öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Öncelikle basit devre şemaları breadboard üzerinde kurmayı , elektrik elektronik temel kavramları, akım gerilim hesaplama, devre elemanları gibi şimdilik temel konuları öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler
Öğrenmeye başlayacağın konular
direnç
kondansatör
diyot
watt nedir
volt nedir
transistör nedir
ama önce AC mi DC mi öğrenmek istiyorsun onunla başla
sonrası kendiliğinden gelir
mantığı öğren
sonrası kendiliğinden gelecektir
devre kurma işiyle sakın ha başlama çabuk bıkar ve bırakırsın

Aslında Turn on ve Flip flopu bitirdim , şuan için sadece turn off devresinde sıkıntı var led yanıyor ama sönmüyor.
Bundan sonra pertinaks üzerine geçirmem gerek , birkaç pertinaks üzerinde devre gördüm ama breadboardda yapılandakinden çok daha farklı geldi, şimdiden teşekkürler.
20191208_220202.jpeg
20191208_220129.jpeg
20191208_220115.jpeg

Öğrenmeye başlayacağın konular
direnç
kondansatör
diyot
watt nedir
volt nedir
transistör nedir
ama önce AC mi DC mi öğrenmek istiyorsun onunla başla
sonrası kendiliğinden gelir
mantığı öğren
sonrası kendiliğinden gelecektir
devre kurma işiyle sakın ha başlama çabuk bıkar ve bırakırsın

Aslında lise 2 elektrik elektronik bölümü öğrencisiyim , bu konuları isliyoruz hoca uygulamasını breadboard üzerinde istiyor, temel konular hakkında az çok bir fikrim var ama hesaplamalarda ve devre kurmada sıkıntım var

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri