Forum içinde yaptığım araştırmalarda brülör hakkında bilgi paylaşımı yapan yada sorulan sorulara cevap verecek birilerini bulamadım bu yüzden bende böyle bir konu açmayı tercih ettim.

İstanbul anadolu yakası ağırlıklı olarak brülör servisi, brülör bakımı hizmetleri vermekteyim. Malum önümüz kış ve merkezi sistem kullanan çoğu apartman sakini brülör bakımı yaptırmak için yetkili brülör servisi yada özel brülör servisi ile irtibata geçecektir. Bakım yaptırmak yada brülör arızası gidermek isteyenlere İstanbul sınırları içinde yardımcı olmaya çalışırım. Bunun dışında bilgi almak soru sormak isterseniz şayet bu konu başlığı adı altında sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Uzun yıllar bu mesleği yaptığımdan dolayı hemen her marka brülör hakkında yeterli yedek parça, ekipman ve teknik bilgiye sahibim. sorularınızı marka model belirterek yöneltirseniz daha seri şekilde yardımcı olmaya çalışırım.

Yanı sora kazan temizliği, kazan dilim değişimi hizmetleri de vermekteyim.

Hayırlı forumlar diliyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayın kombi-servisi
1 yıl önce brülör hakkında konu açtım iyice ararsanız bulursunuz ancak kendim brülörden %50 anlarım bu konuda ülkemizin eleman ve bilgi eksikliği mevcut şöyleki

adanada 3 brülör servisi var ecostar baltur ve star bu 3 servis ve yetkilisi 1 er kişiden oluşur ve başka elemanı yoktur buda bu işi başkalarına öğretmeden tek başına parayı süpürmek dir buna şahit ve eminim

servis yetkilisinin altında passat ve extra araçlar mevcut brülör hakkında piyasaya müthiş korkular salarak hiç kimseyi brülöre yaklaştırmamak ve sadece parayı kendilerine bağlamak için hatta tüm brülörlerin etiket bilgilerini yırtarak kimseyi yanaştırmamaktadırlar

bu anlattıım hadisenin gerçekliğini bu sitedede buluyorsunuz hiç bir bilgi mevcut değil siz dahi burada bilgi paylaşımı bulunacağınıza destek vereceğinize inanmıyorum yapsanız dahi maddi olarak bir noktada kendinize bağlayacaksınız soneuçta 1 brülörün bez ile silip beyine reset yaparak 500 dolar para alan kişiyi biliyorum müşteri 500 doları vermek zorunda çünki piyasada konu ile alakalı 1 damla tecrübe ve bilgi yok ayrıca korku salınmış yaklaşma patlar kesinlikle ölürsünüz

büyük bir fabrika 500 dolardan dolayıda durmayacağına göre 50 dolarlık malzemeler 1000 dolara 250 tl lik malzemeler 1500 dolarlara havada uçuşuyo ve alternatif yok o kişiye gebesiniz

şimdi herkese sesleniyorum acilen bu konuya el atın eleman yetiştirin destek olun ülke kazansın

Forum içinde yaptığım araştırmalarda brülör hakkında bilgi paylaşımı yapan yada sorulan sorulara cevap verecek birilerini bulamadım bu yüzden bende böyle bir konu açmayı tercih ettim.

İstanbul anadolu yakası ağırlıklı olarak brülör servisi, brülör bakımı hizmetleri vermekteyim. Malum önümüz kış ve merkezi sistem kullanan çoğu apartman sakini brülör bakımı yaptırmak için yetkili brülör servisi yada özel brülör servisi ile irtibata geçecektir. Bakım yaptırmak yada brülör arızası gidermek isteyenlere İstanbul sınırları içinde yardımcı olmaya çalışırım. Bunun dışında bilgi almak soru sormak isterseniz şayet bu konu başlığı adı altında sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Uzun yıllar bu mesleği yaptığımdan dolayı hemen her marka brülör hakkında yeterli yedek parça, ekipman ve teknik bilgiye sahibim. sorularınızı marka model belirterek yöneltirseniz daha seri şekilde yardımcı olmaya çalışırım.

Yanı sora kazan temizliği, kazan dilim değişimi hizmetleri de vermekteyim.

Hayırlı forumlar diliyorum.
Alako marka 300 bin kcal kazanım var..Brulör tam ateşlemeye geçeceği anda
arızaya geçiyor..Gaz selenodi ve hava damperi görevlerini yapıyor(ön süpürme vs.)
ateşlemeye geçeceği anda beyin arızaya geçiyor..Ateşleme çubukları sağlam.Ateşleme trafosu sağlam.
yoğunlaşma çubuğu sağlam görünüyor(uçlarını zımparaladım vs.)problem ne olabilir?

gaz selenoidi manuel olarak sıfıra yakın noktaya kadar kapatıp denedinizmi gaz fazla açık olabilir

gaz basıncı yeterlimi gaz akışı varmı ?
yedek beyin varsa değişin ?

Yedek beyin yok değiştiremiyorum..Gaz basıncı yeterli gaz a problem yok.(300mbar)Gaz selenoidi ve gaz regülatörü sağlam,ayarlarını
değiştirmedim hiç..Damperden şüpheleniyorum..Gaz ve havayı uygun oranda karıştırıp
uygun ateşlemeyi sağlayan icat..Damperin ayarlarını karıştırayım biraz bakim ne olcak:)

Son düzenleme:
beyin nedir Lfl vs yazin belirtin Lfl ise caminda arizaya gectigi andaki isareti bilmek gerekir. ayrica kazanda izleme cami varmi cakmagi izleye biliyonuzmu ?

beyin nedir Lfl vs yazin belirtin Lfl ise caminda arizaya gectigi andaki isareti bilmek gerekir. ayrica kazanda izleme cami varmi cakmagi izleye biliyonuzmu ?
Ustam Beyin Landis marka Lyb model..İzleme camından sadece alevi görebiliyorum.
Çakmağın çalışıp çalışmadığını anlamak için Beyni çıkartıp 1-7 nolu klemensleri kısadevre ettiğimde
çakmak çakma cızırtısını duyabiliyorum..Damper ile oynadım fakat bi değişme olmadı.
Çakmakları bi daha kontrol edeyim ,biraz daha yaklaştırayım birbirine bakalım ne olcak..

bir tane hava algilayicisi olmasi lazim cakmak cakmadan alarm veriyorsa (mmediate lockout)
LP diye adlandirilan hava (buyuk ihtimalle havadir) veya gaz basinc siviclerini kontrol edin.

Tamam ustam iyice bir gözden geçireyim.Bahsettiğiniz swichler tam olarak
nerde bilmiyorum ama brulörün içi de baya bir kirlenmiş,bi temizlik yapalım
belki kendine gelir..Cevaplar için teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri