brülör otomatik kumanda devresi

zefiran

Üye
arkadaşlar brülör otomatik kumanda devresi lazım genel olarak olan varsa yardımcı olabilirmi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Her firmanın şeması farklıdır.Hangi brülör için şema istediğinizi belirtir iseniz,daha kısa sürede cevap ala-
bilirsiniz.Tabi en doğrusu,brülör firmasına başvurmaktır.

Brulör markası verırmısınız, istersenız , arkadaşımın deiği gibi firmasına başvurun, İstersenız burada çizip atalım...

alarko tip ms7-1v2du kapasitesi 35-150kg/h benimde alarko brülörüm var elektrik tesisatı kople çıkarkılmış üzerinde bişi kalmamış yardımcı olursanız sevinirim

burada önemli olan otomatın markası aslında.markalarda bağlantılar farkediyor biraz.kumanda sisteminin mantığıda şu;brülörün çalışma fazı sıcaklık kontrol cihazından çıktıktan sonra bir sigortadan ve 0-1 buton dan geçip brülörün emniyet sistemlerinden geçecek yani,gaz presostatı(min.ve max. şeklinde 2 tane olabilir)tek te olur.hava duruk switchi yani brülör fanı hava üretiyorsa üzerinde kontak bulunan switch faza yol verir,buda brülör otomatına çaliş fazıdır.brülör otomatı gaz ve hava normal ise sırasıyla gaz ventiline ve ateşleme trafosuna çıkış verir.ateşleme gerçekleşirse,alevi gören bir elektrod(iyonizasyon çubuğu)otomata alev var sinyali verir ve yanmayı devam ettirir taki sıcaklık set değerine ulaşıncaya kadar.bir kaç çeşit otomat bağlantı şeması ekledim.kolay gelsin........

Ekli dosyalar

• BRÜLÖR KONTROL RÖLESİ.pdf
    102.9 KB · Görüntüleme: 418
  • ERA 01 GA--GC.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 270
  • image001.jpg
    image001.jpg
    99.1 KB · Görüntüleme: 302
  • image002.jpg
    image002.jpg
    94.2 KB · Görüntüleme: 207
  • image003.jpg
    image003.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 225
tüm forma slmlar cofasayı kurdu ama türkçede şifre istiyor tamam tıkladıktan sonra şöyle bir uyarı ekrana gelmekte açılmıyor ''can't connect to mysQl db'' nasıl çalıştıra bilirim cofasa kullanıcılarında yardım alabilirmiyim şimdiden teşekürederim....

aynı sıkıntı bende de oldu programı bilgisayardan kaldırdım tekrar yükledim oldu........
SAYGILAR...

her burlörün devresi farklı uygulamalar vardır genel olarak elinizde hiç bir şema yok ise o zaman burlörün üzerindeki beyni sök altında şemasını görürsün ona göre esinlenerek kumandasını yaparsın tabiki esinlenirken kazan mı fırın mı sıcak yag kazanımı bunlarıda göz önüne almalısın saygılar

arkadaşım sen arakadaşların dediği gibi brülör firmasına başvur her markanın devre şeması farklı kullandığı malzeme farklııdr

slm arkadaslar bişey sormak istiyorum.ben ray üzerinde hareket eden kapı yapıcam.bir tahta üzerine iki tane kasnak ve içine ip koycam.motor da olcak.ama mantık olarak ve nasıl olcağını anlatırmısınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri