Bozuk klima

birkaç gündür kıştan kalmış klimaları tamir ediyorum bir tanesinin motorunda problem var ama sargıda herhangi bir yanma yok yanık bir durum gözükmiyor motorun çalışmamasının sebebini nasıl anlayabilirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu motor kompresor motoru oldugunu farzediyorum kompresor elektrik motoru saglam ve mekanik bir sıkışıklık yok ise kompresorun elektrik devresindeki kalkis kapasitoru deger kaybetmis kurumus olabilir. Yenisi ile degistirmek gerekir.

Bu motor fan motorlari ise ona gore yorum yapmak gerek.

evet dogru fan motoru
elektronik kısımda hiç sorun yok o çalışıyor sadece motorda tık yok
baktım yanık bir durumda motorda nasıl yapabilirim yenisini almak istemiyorum tamir tercihim

Son düzenleme:
evet dogru fan motoru
elektronik kısımda hiç sorun yok o çalışıyor sadece motorda tık yok
baktım yanık bir durumda motorda nasıl yapabilirim yenisini almak istemiyorum tamir tercihim

Oncelikle fan motoru sargi omaj testi yapilmali. Motor sargilari saglam ise kapasitor kontrol edilmeli.

Motor yaniksa sarimi yapilabilir ama su piyasada yenisini almak daha mantikli. Nedeni ise o motorun maliyeti tekrar sarmaktan daha uyguna geliyor.

Fan motorlarında genelde kapasitor arizasi birde rulman sikismasi meydana geliyor.

Tabi bu konustuklarim dis unite fani icin.

Ic unite fanlarinda durum daha vahim onlarin sarimlari daha zordur. O yuzden sarimi yapilmaz genelde. Yenisi ile degistirilir.

Bu dis ünite fan motorlarını direk 220 ile besleyip çalıştırabilir miyiz. 3 tane uçları var. Hangi uclara enerji vermek gerek. Kapasitorle mi çalıştırabiliriz

Iki uca kapasitor baglanip 220 volt ile calistirlabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri