bosh bulaşık makinası arızası

burak94

Üye
arkadaşlar bende bosh marka 5 tuşlu bulaşık makinası var bu makinanın tuşları sağdan sola durulama- 55 derce bardak-55 derece tabak tencere-65 derece tabak tencere ve üst fıskiyeyi çalıştırma tuşu
makinanın iki fıskiyeside normal çalışırken ve su basarken ben alt fıskiyeyi durdurma sadece üst fıskiyenin yıkama tuşuna bastım ve bu şekilde yıkadı daha sonraki bulaşık yıkamamda iki fıskıyeninde çalışması için üst fıskıye tuşunu kapattım ancak makine suyu alıp bir dakika kadar çalıştıktan sonra içeriden tık diye bir ses geliyor o zaman kapağı açıp bakıyorum alt fıskıye durmuş üst fıskıyede sorun yok o çalışıyor filtresinı ve filtrenin altındaki boşluğa baktım herhangi bir pislik yok pompa çalışıyor bu alt fıskıyenin ilk çalıştırmada bir dakika çalışıp sonra durmasının sebebi ne olabilir saygılar

benim bahsettiğim bulaşık makinasının üst fıskiyesi ayrı bir düğmeyle kontrol ediliyor o düğme kapatılınca alt fiskiyenin çalışması lazım yazdığınız formlarda üst fıskiyenin ayrı çalışmasıyla ilgili bir olay yok

sadece , bilği amaçlı linkleri verdim , belki faydalı olur dedim , demekki olmamış .
bosch marka olduğu beyan etmişsiniz , modelini belirtmemişsiniz ?

resimdeki makina

Ekli dosyalar

• 20180418_203702.jpg
    20180418_203702.jpg
    167.8 KB · Görüntüleme: 32
modeli yazmıyor mu ?
Bosch SGS olabilir .

modeli silinmiş ancak benim sorunum üstteki fıskıyenın normal çalışırken alttaki fıskiyenin önce 15 - 20 saniye çalışıp sonra tak diye bir ses çıkartarak durması

Bazı bosch modellerinde üst ve alt pervane aynı anda çalışmaz. Program türüne göre 2dk veya 5dk dönüşümlü çalışır.
Bu makine alt üst pervaneleri ayrı çalıştırabiliyorsa 3 yollu vanası vardır. Onda sıkıntı olmuştur.
Alt pervaneyi çıkartın. Deliğe ince bir çubuk sokun. 2cm.den fazla gitmiyorsa kapak açılmamış demektir.
https://www.servismarketi.com/urun/arcelik-bulasik-makinasi-uc-yollu-vana-1882640500/3394
Arçelikte de varmış.

bugün kerim handaki ali ustaya makinanın kartını götürdüm birkaç parça patlamış onları değiştirdi rutubetten olmuş dedi geldim kartı makinaya taktım şimdilik iki fıskıyede çalışıyor

power 55 marka makinede sürekli end ışığı yanıyor fikri olan var mı

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri