Bosch wfo 2021 çamaşır makinası

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bosch wfo 2021 çamaşır makinam çalışıyor. Ancak sıkmaya gelince sıkma lambası yanıp sönüyor. Suyu boşaltmıyor. Yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler.

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bosch wfo 2021 çamaşır makinam çalışıyor. Ancak sıkmaya gelince sıkma lambası yanıp sönüyor. Suyu boşaltmıyor. Yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler.
Su pompası arızalı olabilir. Pompa kapagını aç içinde bir şey olabilir.

Su pompası arızalı olabilir. Pompa kapagını aç içinde bir şey olabilir.
3 kere açıp baktım içinde birşey yok. Pompayı elimle döndürebiliyorum. Elektriki olarak kontrol edebilirmiyim.
Baktım şimdi. Ancak birşey anlamadım. Makina su alıyor. Sıkmaya geçeceğinde içinden vınlama sesi geliyor. Ve sıkma ışığı yanıp sönüyor. Suyu boşaltmıyor.

Son düzenleme:
3 kere açıp baktım içinde birşey yok. Pompayı elimle döndürebiliyorum. Elektriki olarak kontrol edebilirmiyim.

Baktım şimdi. Ancak birşey anlamadım. Makina su alıyor. Sıkmaya geçeceğinde içinden vınlama sesi geliyor. Ve sıkma ışığı yanıp sönüyor. Suyu boşaltmıyor.
Pompaya hariçten elektrik verip dene.

Normal program disinda sadece boşaltmaya alip pompayi dinleyin yada su boşaltma pompasinin kapagini acip bakin pompa calisiyomu

Kendi soketlerini çıkar pompaya 220 w ver çalışıyormu.pompa mili dönüyorda pervanemi dönmuyor anla.Yada pompaya gelen soketlere seyyar lamba bağla makinayı su boşaltmaya getir lamba yanıyormu.
Çok teşekkürler. Sorun düzeldi. Sabah tekrar denedim. Çalışıyor. İnşallah bir daha yaşamam. Herşey için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri