bosch wfm3600 elektronik kart sorunu

cevatusta

Üye
arkadaşlar bu makinanın elektronik kartı yani devir ayara grubu bu kartta ako markalı entegreler kullanılmış bunların ne olduğu belli değil programlımı değilmi muadil ne kullanılabilir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

örnek entegre numarası vereyim Ako-450380

ako yazan tüm entegreler Pic entegredir üzerindeki no da yazılım kodudur.yerine hiçbir entegreyi muhadili diye takamazsınız.
Entegreye direk gerilim kaçırmadıgsanız o entegre yanmaz .
4.7v zennere ve 1n 4148 diyota bakınız zenner açık devre olabilir sinyal diyotunuz da kısa devre olmuş olabilir

Beslemedeki 220 uf kondansatörleri degiştirin.

Son düzenleme:
ustam yanıtınız için teşekkür ederim ancak bu kartta sorun şu elimde 6 adet kart var vede hepsi yıkamada sıkma yapar gibi çalışıyor tako dirençleri sağlam kondansatörleri değiştirdim ihtimaldir diye triak değiştirdim ama yinede sonuç yok yıkamada sıkma yapıyor :( birde sinyal diyotunuz da kısa devre olmuş olabilir demişsiniz o hangisi acaba

Son düzenleme:
Tako sinyallerinin kırpıldıgı 1n4148 diyot tu saglam ölçseniz bile degiştirin .
Motor tako geriliminizin saglıklı çıkıp çıkmadıgını ölçün
Avo metreyi ac gerilime getirin sonrasında motora enerji verin tako uclarından 60 v ac görüp görmediginize bakın .
Mıknatısınız çatlak veya kırıksa sözünü ettiginiz hata oluşur

ako yazan tüm entegreler Pic entegredir üzerindeki no da yazılım kodudur.yerine hiçbir entegreyi muhadili diye takamazsınız.
Entegreye direk gerilim kaçırmadıgsanız o entegre yanmaz .
4.7v zennere ve 1n 4148 diyota bakınız zenner açık devre olabilir sinyal diyotunuz da kısa devre olmuş olabilir

Beslemedeki 220 uf kondansatörleri degiştirin.
2010 yılında verilen bilgi 2023 de çok makbule geçti teşekkürler

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-03-20 at 22.37.01.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-20 at 22.37.01.jpeg
    128.6 KB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.