Bosch WFL 2060 Yarım Devir Sorunu

Merhabalar,

Bosch WFL2060 camasir makinem var. makinem normal bir sekilde calisiyordu. bugun camasir yikamak icin makineyi calistirdim, deterjani kesik kesik almaya basladi. suyu gonderiyor, birkac saniye suyu gondermesi gerekirken kesiklik yapip tekrar gonderiyor deterjan bolumune. bu kesiklik cok kisa bir an. sonrasinda makineyi calistirdim, tamburda da ayni kesiklik var. normalde devamli bir sekilde tamburu cevirmesi gerekirken yarim devir yapmadan tambur duruyor tekrar donmeye calisiyor ve tekrar ayni sorun oluyor. ayni islem su bosaltma icin de gecerli. su filtresini temizledim ama bisey degismedi. farkli programlar denedim sonuc yine ayni.

fikir verebilirseniz sevinirim, simdiden tesekkurler...

Merhabalar,

Bosch WFL2060 camasir makinem var. makinem normal bir sekilde calisiyordu. bugun camasir yikamak icin makineyi calistirdim, deterjani kesik kesik almaya basladi. suyu gonderiyor, birkac saniye suyu gondermesi gerekirken kesiklik yapip tekrar gonderiyor deterjan bolumune. bu kesiklik cok kisa bir an. sonrasinda makineyi calistirdim, tamburda da ayni kesiklik var. normalde devamli bir sekilde tamburu cevirmesi gerekirken yarim devir yapmadan tambur duruyor tekrar donmeye calisiyor ve tekrar ayni sorun oluyor. ayni islem su bosaltma icin de gecerli. su filtresini temizledim ama bisey degismedi. farkli programlar denedim sonuc yine ayni.

fikir verebilirseniz sevinirim, simdiden tesekkurler...

arkadaslar simdi de isiklari yanip sonmeye basladi calistirdigimda.... calisirken bir kere doner gibi yapiyor sonra duruyor ve "caliisyor" "hazir" isiklari yanip sonmeye basliyor

voltaj düşüklügünden kaynaklanıyor olabilir bide başka prizde deneyin yada voltajı kontrol edin....

Elektronik kartınızda besleme bölümündeki 10 Uf 450 V kondansatörü değiştirebilir/değiştir de bilirseniz.sorununuz biter .

farkli prizde de denedim ama ayni sonucu veriyor.
kondansator degistirme olayini da kendim yapamam sanirim.

bugun servise anlattim durumu, beyinde sorun var muhtemelen diyor, o da 200-300 TL tutar dedi. fiyat dogru mudur acaba? yaptirmaya deger mi ne diyorsunuz?

Elektronik kartınızda besleme bölümündeki 10 Uf 450 V kondansatörü değiştirebilir/değiştir de bilirseniz.sorununuz biter .
havya ile halledilebilecek birsey midir o?
beyni tamir ettirsem ne kadar tutar acaba? bir de istanbulda onerebileceginiz bir yer var mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst tablayı söktükten sonra Torx tornavidayla deterjan çekmecesinin girdiği yerdeki 3 vidayı ve makinenin panosunun sağındaki vidayı sökün. Paneli yerinden çıkarabilirsiniz. Kart da panelin içindedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri