BOSCH WFK 2801 ÇAMAŞIR MAKİNASI ANAKART ARIZASI

xblackk

Üye
Bosch wfk 2801 çamaşır makinamın anakartı deterjan gözünün su hortumunun çıkıp anakartın üzerine su atması sonucu yandı,yani sıvı temasından;top210pfı kodlu programlı entegresi patlamış duruyor,acil ve acil ve acil yardımlarınızı,önerilerinizi bekliyorum.tamirini yapabilecek ustalarımız varsa veya elinde anakartın çıkması varsa bana .............. numaralı telefondan ulaşırlarsa sevinirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
sen sorun etme kartın çarşamba günü elinde.

''BEYİNCİ ALİ USTA'' abime yardımından dolayı teşekkür ederim;sayesinde kartım ilk günki gibi oldu,çok tamirli kart gördüm ama böyle temiz bir iş görmedim ve teşekkürler kontrolkalemi...

10 gün önce aynı problemden anakartı yanan makinam bugün yine aynı sorunu verdi,makinanın su kaçırdığını farkedince ucuz atlattık bu sefer fakat bu sorun makinanın sonu olacak gibi.
ventilden deterjan gözüne giden hortum su alış sırasında şişiyor ve kelepçeli olmasına rağmen su atıyor,deterjan girişinden de ventil girişinden de;sorun ventilden kaynaklanıyor olabilir mi?makinayla musluk mesafesi 1.5 metre olmasına rağmen 3 metrelik hortum kullanıyorum,bu da etkiliyor olabilir mi?

Deterjan kabını sökün su gidiş kanallarınız suların içindeki korozyon partükülleri ile daralmış yeterli akış saglanamıyor .çeşmeyi kısın ama bu kısmi bir önlem .hortumun uzunlugu birikmiş basıncın miktarını cogaltır yani uzunhortumda bir etkendir
köklü çözüme su girişine basınç valfi konularak ulaşılabilinir

ventille deterjan kabı arasındaki hortum balonlaşıyor ve şişiyor o derecede yüksek bir basınç yapıyor yani;basınç valfi aqua stop denilen şey midir acaba ustam?

ventille deterjan kabı arasındaki hortum balonlaşıyor ve şişiyor o derecede yüksek bir basınç yapıyor yani;basınç valfi aqua stop denilen şey midir acaba ustam?
aqua stop makinanın iç tabana biriken suları hissedilip su valfini devre dışı bırakır fakat sizin makinada tabanda su birikimi olana kadar kart motor sular altında kalacaktır .
Muhtemelen hidraforlu bir binada oturuyorsunuz .hidrafor basıncını 4 Bar'a düşürürseniz bu sorun ortadan kalkar.eger Şebeke basıncı yüksekse basınç valfi uygulamanız şart bu valften diger su ile calışan elektrikli cıhazlarınıza da uygulamanızı tavsiye ederim.

suan aynı sorunu bende yaşadım.bu anakartı ne kadara halledebiliryoruz izmirden yardımcı olacak birisi var mı?

aqua stop makinanın iç tabana biriken suları hissedilip su valfini devre dışı bırakır fakat sizin makinada tabanda su birikimi olana kadar kart motor sular altında kalacaktır .
Muhtemelen hidraforlu bir binada oturuyorsunuz .hidrafor basıncını 4 Bar'a düşürürseniz bu sorun ortadan kalkar.eger şebeke basıncı yüksekse basınç valfi uygulamanız şart bu valften diger su ile calışan elektrikli cıhazlarınıza da uygulamanızı tavsiye ederim.

ne kadara yapıyorsunuz anakart problemini?

Moderatör tarafında düzenlendi:
hataları tesbit edilmemiş kartlara fiat verme şansım yok ,gönderin veya getirin fiatlandırmasını yapayım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri