Bosch varioperfect bulaşık makinesi güç kartı

takkel

Üye
Merhaba makinemin güç kartı arızalı. Kartın aynısını servisten 400 liraya aldım. Bu kartın tamiri var mı? genelde hangi parçaları arızalanıyor. biraz kurcaladım ama pek anlayamadım. resimdeki üzerini kazıdığım(üzerinde termal macun gibi bir madde var) parça nedir? desteklerinizi bekliyorum :)

Ekli dosyalar

• IMG_7842.JPG
    IMG_7842.JPG
    460.1 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_7853.JPG
    IMG_7853.JPG
    471.2 KB · Görüntüleme: 27
motor sürücüsü entegresi bunlar arıza yapıyorsa 3 adet resimde R yazan yanyana duran R50 YAZAN 0.5 ohm smd direnç atmış mı ve işlemci yanında olan smd kondansatörler kısa devre ise işlemci değişimi gerekir sürücü ile sürücü biraz pahalı işlemci arızalı ise kartın ikinci elini hurdacılardan bulmanızı tavsite ederim fakat makina bu kart yüzünde hurdaya gidiyor aklınızda olsun sürücü arızalı ise yenisi ile değişip düzeliyor yüzde 20 ihtimal fakat işlemci ile birlikte gidiyor işlemci programlanabilir bir işlemci xeltek superpro6100 ile programlayıp yapanlar var iyi günler

arkadaşım zor soru zor iş. bence ilk önce kondastörleri değiştir ve öyle dene, eğer semikron bozuksa değiştirmek gerekir ama garanti olmaz(termal macunu kazıdığın parça)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri