Bosch sms 9022 Bulaşık Makinesi Arızası.

alijandro

Üye
Merhaba,
Bosch 9022 Bulaşık makinemin proğram saati yetkili servis beyanında arızalı olduğu ve parçanın serviste bulunmadığı beyan edildi. Yeni makine almaya da imkanım yok. Arızalı parçanın ismi AKO-typ 514 658 T70. Bu parçanın tamiri mümkün mü. Veya bu parçayı nereden temin edebilirim. Bu konuda ne yapmam gerektiğini yazarsanız memnun olurum. Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Merhaba,
Bosch 9022 Bulaşık makinemin proğram saati yetkili servis beyanında arızalı olduğu ve parçanın serviste bulunmadığı beyan edildi. Yeni makine almaya da imkanım yok. Arızalı parçanın ismi AKO-typ 514 658 T70. Bu parçanın tamiri mümkün mü. Veya bu parçayı nereden temin edebilirim. Bu konuda ne yapmam gerektiğini yazarsanız memnun olurum. Teşekkür ederim.
Saygılarımla.
makinadaki sorun nedir yardımcı olmaya çalışayım.beynin fotosunu koyarsanız tamir yada değişimi konusunda yardımcı olabilirim.

makinadaki sorun nedir yardımcı olmaya çalışayım.beynin fotosunu koyarsanız tamir yada değişimi konusunda yardımcı olabilirim.

$(KGrHqZ,!n4FJKU,FLZ)BSUY)reJ4w~~60_35.jpg

Merhaba Bakımcı,
İlginiz için teşekkür ederim. Bahse konu proğram cihazının fotoğrafını verdim. Arıza hikayesinide tam olarak anlatayım. Evde muslukları tamir ederken bir kaç defa suları ana vanadan açıp kapatmıştım. Tam bu zamanlarda makine kurutma zamanında iken makineden bir patlama sesi geldi. Makineyi açtığımda ısıtıcı patlamış.İçi beyaz toz olmuş. Servisi çağırdım.Isıtıcıyı değiştirdi ve ayrıca hortumun su aldığı aqua-stopun ağzını temizledi.Ve makinayı çalışrırdı. O zaman çalıştı. Ama hemen sonrasın da 1-2 yıkama sonra makina yavaş su almaya başladı. Ama dolunca proğram ilerliyordu.Yine servisi çağırdım bu sefer aqua-stopu değiştirdi. Makine 1-2 seferden sonra açılışta hiç su almamaya başladı.Hep tahliye motoru sesi geliyordu.Ve dolayısıyla proğramda ilerlemiyordu. Son serisi çağırdığımda arızanın proğram cihazında olduğunu ve bu parçanın ellerinde olmadığını söylediler.Yeni makine almamızı söylediler. Durumumzun iyi olmadığını yeni makine alamayacağımızı belirttik.Makine altı aydır öyle bekliyordu.Sonrasında internet imkanı bulunca araştırmaya ve yazmaya başladım.Sonuç Sizlerle tanışmak oldu.İnternette de yeniyim.Son olarak makine annemde.Beynin numarasını almaya gittiğimde servise telefon ettim.Bu parçanın piyasada bulunduğunu olasılıkla tamiri olabileceğini söyledim. İnternetten araştırdığımı söyledim.İlkesel olarakta tamir için Sizi (servisi) arıyorum dedim. Siz bakmassanız başkasına yaptıracağım dedim.Birazda samimiyet var.Tahminimde servis makinede basit bir arıza çıkarsa kendilerine sitem edileceğini düşünerek makineyi servise bir götürüp bakalım dediler. Makine halen evde servis götürmek için benden haber bekliyor.İşin aslı internetten bu kadar hızlı cevap alacağımı hiç tahmin etmiyordum.Şimdi Sizin yönlendirmenizle hareket etmeyi düşünüyorum Sanayide çalışmışlığım var.Makineye kendimde azda olsa bakabilirim. Arızayı tam tespit edebilirsek servisede yaptırabilirim.Makine çok temiz kullanılmış.Yardımlarınızı bekliyorum.Tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla.

Merhaba alijandro
Aynı makina bizdede var.İlk olarak resistans bozuldu değiştirdik. Ondan sonrasında aynı seninde bahsettiğin gibi suyu alamama problemi ortaya çıktı. Problem beyindenmi kaynaklanıyormuş(AKO-typ 514 658T70) tam olarak öğrenebildinizmi?

beyin arızalıysa tamir edebiliriz yedek kontak takımı mevcut

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri