Bosch SMS 58m88 tr bulaşık makinesi

Merhaba arkadaşlar bulaşık makinemin şöyle bir arızası var, yıkama seçip başlattık tan sonra su boşaltma sırasında pompası kesik kesik devreye giriyor çıkıyor ekrana hata kodu vs yazmadan ekran ışıkları diyor, fişini takıp biraz bekliyorum tekrar takıyorum yine aynı şekil de yapıyor, servis elektrik kart arızalı olduğunu söyledi 650 TL masrafı var dedi, kendim tamir edebilir miyim, kart üzerinde neleri kontrol etmeliyim, teşekkürler

Merhaba arkadaşlar bulaşık makinemin şöyle bir arızası var, yıkama seçip başlattık tan sonra su boşaltma sırasında pompası kesik kesik devreye giriyor çıkıyor ekrana hata kodu vs yazmadan ekran ışıkları diyor, fişini takıp biraz bekliyorum tekrar takıyorum yine aynı şekil de yapıyor, servis elektrik kart arızalı olduğunu söyledi 650 TL masrafı var dedi, kendim tamir edebilir miyim, kart üzerinde neleri kontrol etmeliyim, teşekkürler

Pompasına pislik girmiş olabilir yada
Pompa motorun rulmanları dağılmıştır bu tür sorunlar olunca pompası kesik kesik çalışabilir pompasını kontrol et
Sorun yoksa karttan kanalıdır

Pompa sağlam kart üzerinde tamir yapma imkanım varmı varsa neresidir, gözlemlediğim kadarıyla kart üzerinde arızalı bişey göremedim

Pompa sağlam kart üzerinde tamir yapma imkanım varmı varsa neresidir, gözlemlediğim kadarıyla kart üzerinde arızalı bişey göremedim

Ölçü cihazı kulana bilirsen ve kartın üzerinde kurulan parçaları taniyabilsen ve belki sorunlu parçayı bulursun ama elektronik bilgin yoksa karta daha çok zarar verirsin şimdiki kart tamiri daha zordur

Kartin arkali onlu foto cek ki ustalar yardimci olsun.

Mevcut kartımız gözlemlediğim kadarıyla bişey şişkin kondansatör yanık vs yok, makinenin sıkıntısı yıkmayı seçtim başlattım pompa devreye çok kısa süreliğine giriyor 3 -5 saniye kadar sonra devreden çıkıyor bu işlemi bir kez yapıyor sonra ekran ışığı sönüyor hiç bir tuş çalışmıyor, cihazın fişini çekiyorum birkaç dakika bekleyip takıyorum aynı şeyleri yapıyor yine [emoji2955]. Pompası söktüm rahat dönüyor, bir defaya mahsus çalıştı,yani suyu aldı yıkadı sonra yine ekran ışığını söndürdü. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
IMG_20190303_153310.jpeg
IMG_20190303_153318.jpeg

Mevcut kartımız gözlemlediğim kadarıyla bişey şişkin kondansatör yanık vs yok, makinenin sıkıntısı yıkmayı seçtim başlattım pompa devreye çok kısa süreliğine giriyor 3 -5 saniye kadar sonra devreden çıkıyor bu işlemi bir kez yapıyor sonra ekran ışığı sönüyor hiç bir tuş çalışmıyor, cihazın fişini çekiyorum birkaç dakika bekleyip takıyorum aynı şeyleri yapıyor yine [emoji2955]. Pompası söktüm rahat dönüyor, bir defaya mahsus çalıştı,yani suyu aldı yıkadı sonra yine ekran ışığını söndürdü. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 52480Ekli dosyayı görüntüle 52481

Karta kablo soketi takılan yerlerde oksitlenme gözüküyor silgiyle sil tak yerine dene çalışmasa kartı bir tamirciye yaptır yada değiştir

makineyi öne çekip, ön tarafa devirdiğinde alt tabladan su sızıyor ise, en alttaki su taşma emniyet switch i tetiklenmiş demektir. olası su kaçağını bulup gider, gideremezsen de temizle,
makine tabanında görebileceğin hazne içindeki straforlu su taşma emniyet anahtarını kurula ve tetiklenmediğinden emin ol.
(avometre ile anahtarı dene, taşma konumunda ve normal konumunda hangisinde açıyor hangisinde kapıyor normal çalışıyor mu)
(tahliye rahat mı tıkanıklık var mı bakılır, tahliye ve besleme hortumları sıkıştırılmadan sert kıvrılmadan yerleştirip yeniden deneyebilirsin.)
genelde kart sağlam ise bu taşma emniyet sistemi nedeniyle direkt boşaltmaya geçip makineyi durdurur..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri