Bosch SMS 5082 bulaşık makinesi program takılıyor

Sayın Bakımcıı,iki porselen termostat var ikiside aynı ölçüde :(

ölçüler aynı fakat kablo soketlerinin biri büyük biri küçüktür.dikkatli bakın

ölçüler aynı fakat kablo soketlerinin biri büyük biri küçüktür.dikkatli bakın

Farketmemiştim çok teşekkürler, parçalar yarın elime geçecek sanırım, montaj yapınca durumu yazarım. Önemli olan sirkülasyon pompasının kondansatör takılınca çalışıp çalışmayacağı. Motor da sorun çıkarsa durum vahim . İlginize tekrar teşekkürler.

Büyük soketli ve küçük soketli olan termostatların ısı değerleri nedir acaba, burada bulamaz isem ararken ona göre arayayım.

@by lent haklısınız, mesajı göndermiş bulundum, yeni üyeyim mesajımı silemedim de. Özür dilerim.

Merhaba, @by lent ve @bakımcıı arkadaşların söyledikleri 2 adet porselen termostatı değiştirince sorun çözüldü, makine şu an sorunsuz çalışıyor. Bu fırsatı yarattıkları için forum yöneticilerine ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler ederim. Sevgi ve saygılarımla

Tekrar Merhaba, bozulduğu için özel servis tarafından çıkartılıp atılan parazit filtresini makinam çalıştığı için yenisi alıp takmak istesem, montajını nasıl yapabilirim, bağlantı noktaları neresidir ? uygun parazit filtresinin model numarası vs nasıl bulabilirim ? tekrar teşekkürler.

çok basit prize takılan kablonun uçlarını parazit kondansatörde N ve L uçlarına bağlı boşta kalan diğer iki ucada makinanın içine giden diğer iki kabloyu bağla bu kadar basit yedek malzeme temini noktasında sıkıntı yaşarsan beni ara 0536 462 18 59

Parazit filtresini Gelibolu da bir servisten buldum, telefonda 20 tl olan ürün dülkkanda 10 tl oldu. taktım tv vs deki parzitler kesildi, başarılı bir şekilde çalışıyor. Tekrar teşekkürler.

Merhaba @bakımcıı @acaroz @by lent
Bu makine ile aynı arızaya sahip SMS model bosch bulaşık makinem var ve annem kesinlikle bu makineyi değiştirmek istemiyor
Termikler makinenin hangi tarafındaki kazana bağlı ve bu termikleri nereden temin edebilirim, elektronik parçacılarda satılan termostatları bunların yerine uydurabilir ve kullanabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum
İstanbul Ümraniyedeyim 0***
SAYGILAR

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri