Bosch silence plus kapağı açık çalıştırma

huliki

Üye
Merhaba alt fiskiye dönmüyor basınç var herşey normal fiskiyede sağlam ne yaptımsa dönmüyor. Görmek için kapısını açık şekilde nasıl çalıştırabilirim kapı üstündeki kilidi kapalı konuma alsamda devreye girmiyor. Yardımcı olabilirmisiniz.

Belki içinde tilt sensörü de vardır. Kapağı tam açmadan deneyin, yarım açın mesela

Gopro tip su geçirmez kamera edinin veya kutu yapın, böyle izleyin.

Merhaba alt fiskiye dönmüyor basınç var herşey normal fiskiyede sağlam ne yaptımsa dönmüyor. Görmek için kapısını açık şekilde nasıl çalıştırabilirim kapı üstündeki kilidi kapalı konuma alsamda devreye girmiyor. Yardımcı olabilirmisiniz.
Sorun nedir? Bir ara ben de böyle bir makineye denk gelmiştim. Alt pervane dönmüyor diye çok uğraştım. Meğer alt üst pervane sıralı dönüyormuş. Alt pervaneyi çıkartın deliğine ince bir çubukla bakın açık mı diye.

cevaplar için teşekkür ederim galiba lotus adana abimin dediği gibi pervaneler sıralı dönüyor. dün bir yıkama yaptırdık yıkamış gibi geldi. fakat bu makinayı kapısı açık çalıştırmak için deneme yapanlar varmı. anahtarı kapatıyorum kapısını yarım açık tam açık deniyorum devreye girmiyor biryerde bi sensör filan var galiba herkese teşekkürler.

Sorununu çoktan çözmüş olabilirsin ama ileride yine böyle bir problemle karşılaşırsan anlatacaklarım işine yarayacaktır.

Bosch ve Siemens bulaşık makinelerinde kapı kilidi olarak hall effect sensor denilen bir manyetik alan sensörü kullanılıyor. Şu aşağıdaki parça:

WhatsApp Image 2021-06-14 at 14.50.07 (1).jpeg
Bu sensör manyetik bir alan algıladığında bir sinyal üretiyor.

Sensör fotoğraflarda görebileceğin gibi kapıda, kilit bölümündeki plastiğin üzerinde yer alıyor. Panoyu söküp görebilirsin. Makineyi kapağı açık şekilde çalıştırmak için panoyu sökmene gerek yok.

Yapacakların şunlar: Üst kapağı sök, oradaki kilit mekanizmasını sök. Tırnaklıdır.
WhatsApp Image 2021-06-14 at 14.50.07.jpeg

Bu kilidin üzerinde bir mıknatıs var:
WhatsApp Image 2021-06-14 at 14.50.07 (2).jpeg

Bu mıknatısı kapıya sabitle. Nereye sabitlemen gerektiğini şu fotoğraftan anlayabilirsin:
WhatsApp Image 2021-06-14 at 14.54.11.jpeg

Bu şekilde, cihazı kapısı açık haldeyken çalıştırabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri