Bosch, Siemens, Profilo Cihazlara Ait Devre Şeması ve Test Programı İstekleri

selam aleyküm arkadaşlar profilo cm0600k çamaşır makinasının kablo bağlantı şeması lazım yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar bana profilo cm0600k çamaşır makinasının kablo bağlantı şeması lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
bymehdix arkadasim nerelerdesin, halin vaktin sihhatin nasil bayadir yoksun buralarda? insallah hersey yolundadir....

Arkadaslar, Bosh WFL 1620 model camasir makinam, hazir isigi yaniyor, baslat dugmesine basiyorum, calisiyor isigi yaklasik 1 dak yaniyor,
sonra tekrar hazir isigi yanip sonmeye basliyor, baska birsey yapmiyor

sizce ne olabilir,

ustam elindeki dökümanlar atarsanız buradan sizden alıntı olduğunu belirterek paylaşabilirim.

Wfo 2062 için test programı nasıl yapılıyor.

Merhaba arkadaslar sanırım konuyu hortlatıyorum ama çamaşır makinesi arızası söz konusu, kendim elektrikçiyim çok az elektronik bilgim var, bosch marka WAS24460TR seri numaralı çamaşır makinesine su teması oldu servise gittim yeni bir elektronik kart almak için bana bu makinelerde 2 tane kart olduğunu ve ikisinin de değişmesi gerektiğini söylediler. Ben her iki kartı da kontrol ettim ön taraftaki yani ekranın bağlı olduğu devre kartı sağlam, arkasındaki diğer kart yani mikro işlemcinin olduğu kartta sorun var dedim fakat yine de 2 sinin değişmesi gerektiğini yoksa yazılım sorunu olacağını söylediler ve 550 tl masraf çıkardılar. Bende devrede arızalı olduğu bariz belli olan parçalara baktım. 1 röle,1 direç, 1 regülatör ve bobin yanmış gözüküyor. Parçaları ben temin etsem herhangi bir elektronikçiye işçilik parasını versem parçaları değiştitrirsem bu iş olur mu? kart çalışır mı? Hem bunu sorayım dedim hemde eğer elinizde varsa bu makinenin devre şeması elinizde var mı?
20160630_215730.jpg
20160630_215943.jpg
bosch.WAS24460TR.jpg

Herkese Merhaba,
Böyle güzel paylaşımlar yaptığınız için teşekkür ederim. Bende burayı görmeden önce kimsenin birbirine yardım etmediğini düşünüyordum elimden geldiğince youtube sayfamda tüm tüketicilere destek olmaya çalışıyorum sizlerinde katkılarını bekliyorum.

çok çok teşekkürler usta..

aslında Arçelik ve beko ürünleri hakkında paylaşmış olduğunuz https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/arçelik-beko-elektronik-kontrollü-Ürünler-arıza-kodları-ve-test-kitabı-2010.61356/ dosyası gibi BOSCH-SİEMENS-PROFİLO olarakta hazırlasanız çok şahane bir döküman olur..

tabii çok zahmetli bir iş aslındsa..

emeğinize sağlık..

Paylaşımınız için teşekürler ustam boşmaxx Profilo simens hata kotları na ihtiyacım var bnin gbi diyet ustaların da yardımcı olursanız sevinirim iyi calışmalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Malesef bosch grubu içi bu mümkün degil. :(

Merhaba,
Siemens WM06A160tr çamaşır makina test modu nasıl yapılır? Makinam bi süredir süre olarak normal programı 4 saate yakın tamamlıyor, 30-40-60 termostat dan şüpheliyim. özetle 40 yada 60 derecede ısıtıp ısıtmadığını kontrol etmem lazım, başında bekleyemiyorum yoğunluktan :(

not: ÇÖZÜLDÜ ... : arkasını açtım, resistans kablosu yerinden çıkmış... takınca düzeldi... uzunca süredir deterjanlara ve makinanın yıkayamamasına hayıflanıyordum :D soğuk yıkama yapıyormuşum meğer...

peki bu makinalar bu tarz aksaklıklarda neden program tamamlıyor? bi hata kodu vs vermiyordu?

3cc2a9faacb95fb7093acab6d334cffe.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri