Bosch Siemens Profilo Bul.Makinesi ısıtma pompa rezistansları

kanyak

Uzman Üye
Arkadaşlar bu cihazların garantileri bitti ve ısıtıcıları yoğun bir şekilde arıza yapıyor. yetkili servisler 300 tl civarında fiyat çıkarıyor. dolayısı ile piyasada çok ihtiyac olan bu ısıtıcının temininde sıkıntı yaşıyoruz. bi kaç yerde satan arkadaşlar gördüm ama net bişeye ulaşamadım. Bu rezistansı nereden temin edebilirim bilgisi olan var mıdır? komple pompaya gerek yok sadece ısıtıcıları gerekli.

ET_SA2177_2.jpg 11666282_10205824658233582_6661535685756613943_n.jpg
ET_SA2177_2.jpg
11666282_10205824658233582_6661535685756613943_n.jpg

Arkadaşlar bu cihazların garantileri bitti ve ısıtıcıları yoğun bir şekilde arıza yapıyor. yetkili servisler 300 tl civarında fiyat çıkarıyor. dolayısı ile piyasada çok ihtiyac olan bu ısıtıcının temininde sıkıntı yaşıyoruz. bi kaç yerde satan arkadaşlar gördüm ama net bişeye ulaşamadım. Bu rezistansı nereden temin edebilirim bilgisi olan var mıdır? komple pompaya gerek yok sadece ısıtıcıları gerekli.

Ekli dosyayı görüntüle 27413 Ekli dosyayı görüntüle 27414 Ekli dosyayı görüntüle 27413 Ekli dosyayı görüntüle 27414
ekrem ustam s.a.
istanbuldayım biliyorsun burdada aynı rezistans problemi mevcut.rezistansı penguen a.ş. isimli beyaz eşya yedek malzemesi satan dükkandan alıyorum
tel: 0212 554 39 39
sahibi engin incircioğlu

.

bu ısıtıcıları şu anda servis 550-600 civarı değiştiriyor.

makineler yoğun şekilde hurdaya çıkıyor maalesef 3-4 yılda gidiyor.

çok kalitesiz makinalar.bu makinadaki su kaçağı problemini çözmediğiniz sürece istediğiniz kadar ısıtıcı motor değiştirin oda yakın zamanda bozulacak.

bu rezistansları tamirde edenler var ama garanti vermiyorlar.

ben bu makinaları gördümmü direk gidin yeni makina alın diyorum.yazık olacak verdiğiniz paraya diyorum.

bazen ısıtıcı soket ayaklarında lehim atığı atığı veya üzerindeki ntc arızaları denk geliyor onları kurtarıyoruz. makinanın arka ve sağ yan duvar içinde gövdede plastik ile metal yerin birleşimini dayson ile yapıştırıyoruz su kaçağına engel olmak için. daha sonra makinanın tabanını ısıtıc altına delik açıyoruz olurda su kaçağı olursa müşteri su akıtıyor diye çağırsın , ısıtıcıya bişey olmasın yeter :)

Bende de yaklaşık 10 yıllık alman malı bosch marka bulaşık makinesi arızalandı. Isıtıcısı arızalanmış. servis su kaçağından olmuş dedi. 950 TL malzeme parası istedi. Bosch siemens profilo makine alacaklar iyi düşünmeliler...

bazen ısıtıcı soket ayaklarında lehim atığı atığı veya üzerindeki ntc arızaları denk geliyor onları kurtarıyoruz. makinanın arka ve sağ yan duvar içinde gövdede plastik ile metal yerin birleşimini dayson ile yapıştırıyoruz su kaçağına engel olmak için. daha sonra makinanın tabanını ısıtıc altına delik açıyoruz olurda su kaçağı olursa müşteri su akıtıyor diye çağırsın , ısıtıcıya bişey olmasın yeter :)

makinanın ısıtıcı bölümü plastik yuvası altına, su birikmesin aşağıya devam etsin diye delik açıyoruz olurda su kaçağı olursa müşteri su akıtıyor diye çağırsın , ısıtıcıya bişey olmasın

bu müthiş doğru, ilaç bir uygulama, tebrik ediyorum.
Firma planlı eskitme gibi kötü bir niyetle bunu yapıyor olmasa, bu drenaj ve alt saca suyu aktarma deliğini fabrikasyon koyardı, bunca sene bunca kronik arıza veren makinesi varken...

Merhaba aynı sıkıntı bende de var.uzun süre araştırdım.genelde isitici ve pompa birlikte set olarak satılıyor.sadece isitici bölümünü online-yedekparca sitesinde bulabildim.onun fiyatı bile 450 tl bugünün şartlarında

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri