Bosch sgs55m82tr bulaşık mak. Elektrik gelmiyor

Merhaba Sgs55m82tr bulaşık makinem var, daha evvel elektrik fişinin faz ucunu erittiği için bir defa fişi değiştirmiştim. Dün yine çalışmayınca bugün fişi tekrar değiştim ama fişden değilmiş. Ön paneli söktüm, kapı switchi ve on, off anahtarını kontrol ettim anahtarlar sağlam. Makinenin içinde su tahliyesi için bir zımbırtı var yukarı çekince içeride kalan suyu tahliye eden motor çalışıyor hatta içine bir tencere su döküp test ettim motor suyu attı ama makineyi çalıştırmak için on/off butonuna basınca led ekranda hiç hareket yok ve makine çalışmıyor. Tavsiye edebileceğiniz herhangi şey var mı. Teşekkür ederim :)

Düğmeyi kontrol et, veya direk değiştir başka bilgin olmadığı varsaydığımdan servise başvur derim.

dediğim gibi butonu kontrol ettim zaten sağlam (içini açıp kontrol ettim) kart üzerinde özellikle kontrol etmem gereken bir yer var mıdır?

Bu direnç kavrulmuş, altın ile kahverenginden eminim ama diğerleri ne renk acaba

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    749.4 KB · Görüntüleme: 255
  • image.jpg
    image.jpg
    742.5 KB · Görüntüleme: 151
ölçü aletiyle direnci ölç 10 Ohm - 30 Ohm arası değer göstermesi lazım göstermiyorsa arızalıdır. yerine 30 Ohm luk wattlı direnç tak dene direnç tekrar kavrulur veya patlarsa LNK304GN isimli besleme entegresini değiştir arızan çözülecektir.

konu biraz eski ama. sorun yeni. resimde yanık görülen direnç 100 ohm 2 watlık direnç. benimki de yandı. ancak benim trafoda da yanık var. bu trafoyu nerden bulabilirim. teşekkürler.

konu biraz eski ama. sorun yeni. resimde yanık görülen direnç 100 ohm 2 watlık direnç. benimki de yandı. ancak benim trafoda da yanık var. bu trafoyu nerden bulabilirim. teşekkürler.
Benum bulaşık makinemde sgs55m82, direnç yandı. Arızayı nasıl çözebiliriz. Direncin ne olduğunu yüzde yüz bilen bu konuda bir çözüme ulaşmış biri varsa yardımcı olabilirmi?. Gerekirse lnk304gn yide değiştiririm evde bulaşıklar yığıldı kaldı abicim....

Benum bulaşık makinemde sgs55m82, direnç yandı. Arızayı nasıl çözebiliriz. Direncin ne olduğunu yüzde yüz bilen bu konuda bir çözüme ulaşmış biri varsa yardımcı olabilirmi?. Gerekirse lnk304gn yide değiştiririm evde bulaşıklar yığıldı kaldı abicim....
kartın resmini görebilir miyim

Bu iki resim internetten bulduğum kartın orjinal hasarsız fotoğrafları. İnternette AKO 704226 yazınca orjinal sağlam resimlerini buldum.
InkedUnbenannt1_LI.jpg
AKO-706238-03-Heizt-nicht-mehr-4-1024x768.jpg
Alttaki dört resim benim hasarlı kartıma ait fotoğraflar. Dün yanan direnci okuyamadigimiz için alıp taktığımız direnç var üzerinde. Ama daha sonra kartın orjinal resmini buldum direnci yanlış okumuşuz yani yanık olduğu için. Orjinal direncin renklerini ayırt edemiyorum resimlerden. Doğru direncin montajını ve direncin patlamasına neden olan sorunun kaynağını düzeltirsem düzelir diye düşünüyorum. Ama sıfır tecrübem var bu konuda.
IMG_20190409_113030.jpg
IMG_20190409_112959.jpg
IMG_20190409_114137.jpg
IMG_20190409_114152.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59