BOSCH SGS43E12 Sürekli su boşaltıyor

Seskuec

Üye
Ustalarım selamlar BOSCH SGS43E12 model bulaşık makinesi sürekli su boşaltıyor.Kapağını açtığım halde devreyi kesmiyor hala su boşaltmaya devam ediyor.Tabanında su birikmesi yaptığı zaman kendini korumak amaçlı sistem böyle birşey yapıyormuş diye bir yerde okudum.Aklıma yatmadı değil dorusu yanlışlıkla mutfak tezgahının musluğunu açık unutmuşuz evin tabanı biz yokken su olmuş doğal olarak bulaşık makinesinede gelmiş.Ne yapmamı önerirsiniz.Kendi kendine kuruyunca düzelir diye umuyorum ama ustalarımın ne diyeceği benim için çok önemli.
Saygılar...
[h=2][/h]

Makinanın tabanından su içeri girdi ve taşma şamandrasını havaya kaldırdıysa su tahliyesi başlamıştır. İster bekleyin, isterseniz makinanızı öne ve ya arkaya doğru yatırarak tabanda biriken suyu boşaltabilirisiniz.

Ustam evet makinayı yerinden çıkardım ve arkaya doru yatırdım içinden çıkan suya hayret ettim bayağı içine su gitmiş.İlk başlarda aynı hatayı tekrar verdi sonra düzeldi şuan için bir sıkıntısı yok.
Teşekkürler...

@ersagun40 Hocam harikasiniz bende de ayni sorun vardi dediginiz gibi yaptim makina çalıştı :)) servis cagirmaktan kurtuldum Allah raziolsun.

Selam ustam
Akşam bizim makinada musluk işareti yanıyordu biraz araştırdım sizin sitenizdeki yazdıklarınızı okudum ALLAH razı olsun çok işe yaradı yazdıklarınızı harfiyen uyguladım yeniden çalıştı
Sağolun

Makinanın tabanından su içeri girdi ve taşma şamandrasını havaya kaldırdıysa su tahliyesi başlamıştır. İster bekleyin, isterseniz makinanızı öne ve ya arkaya doğru yatırarak tabanda biriken suyu boşaltabilirisiniz.

hocam sen harikasın ya hızır gibi yetiştin allah razı olsun

Arkadaşlar bende altus bulaşık makinasınin su basaltma motoru yandi orijinal parca aldım taktim ama makina açıldığı an boşaltmaya geçiyor ve devam ediyor arıza hakkında bilgisine ihtiyacım var şimdiden tsk ederim

Benim soruna çözüm bulan varmiii

Moderatör tarafında düzenlendi:
Su taşma svicinin bağlantılarını mı karıştırdın?

Hayir

Makine çalışır durumdayken içinden bi patırtı geldi sabah baktım su boşaltma motoru yanmıştı bende yenisini taktim ama çalışır çalışmaz suyu boşaltmaya başlıyor durmuyor

Ustam bi çözümü varmı acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
yanan motor elektronik kart üzerindeki triakı kısa devre etmiştir.kartı söküp triağı değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri