Bosch SGS 5332 sigorta attırma problemi

someone74

Üye
2000 yılında almış olduğum Bosch SGS 5332 model bulaşık makinası yıkama sonlarına doğru, belki de sonunda (emin değilim) dairenin sigortasını attırdı. Fişi çıkartıp pirizi konrtol ettim ve elektrikli süpürgede sorunsuz çalıştı. Tekrar kapalı konumdayken bulaşık makinasnın fişini taktım ama 2 kez denememe rağmen sigortaları attırıyor. Servisi çağırmak istedim ancak sorun tespitine 60 tl alacaklarını, yerinde edemezlerse götürmeleri gerkeceğini ve masrafın artacağını (belkide parça bulunamayacağını) belirttiler. Olası sorun ne olabilir, öneriniz nedir?

Bakmadan bir şey söylemek zor yakınsanız yardımcı olurum istanbul ıspartakule deyim

Bakmadan bir şey söylemek zor yakınsanız yardımcı olurum istanbul ıspartakule deyim
Avcılarda olduğum ve malum salgın durumu söz konusu olduğu için şimdilik uzaktan yardıma ihtiyacım var. Olası problemlerin neler olabileceği söylenirse kendim de müdehale edip sorunu çözebilirim diye düşünüyorum.

Avcılarda olduğum ve malum salgın durumu söz konusu olduğu için şimdilik uzaktan yardıma ihtiyacım var. Olası problemlerin neler olabileceği söylenirse kendim de müdehale edip sorunu çözebilirim diye düşünüyorum.
kardeşim makine kapalı olmasına rağmen sigorta atıyor ise parazit kondansatör de sorun olabilir kontrol edin

kardeşim makine kapalı olmasına rağmen sigorta atıyor ise parazit kondansatör de sorun olabilir kontrol edin
Evet kapalıyken sigorta atıyor. Bahsettiğiniz parazit kondansatör makinamın modeline göre parçacılardan temin edilebiliyor mu? Özel bir kodu var mı?

Evet kapalıyken sigorta atıyor. Bahsettiğiniz parazit kondansatör makinamın modeline göre parçacılardan temin edilebiliyor mu? Özel bir kodu var mı?
Parçayı tanımıyorsunuz kapağı açmamışsınız daha ... bir adım atın önce herkes yardımcı olur, dikkatli olun mesuliyet sizin. Evet bulunur parçayı üzerindeki değere göre arayın.

Ürünün ön paneli bir arkadaşa lazım olduğu için makinayı parçalarına ayırdım. Görselde 2 adet parça var biri ana motor, diğer beyaz parça sanırım rezistansmış. Motorda sorun olmadığı söylenmişti. Rezistansın sorunlu olup olmadığı nereden anlaşılır?

Ekli dosyalar

• 001.jpg
    001.jpg
    225.7 KB · Görüntüleme: 24
  • 002.jpg
    002.jpg
    241.1 KB · Görüntüleme: 19
  • 003.jpg
    003.jpg
    171.6 KB · Görüntüleme: 18
  • 004.jpg
    004.jpg
    156 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Ürünün ön paneli bir arkadaşa lazım olduğu için makinayı parçalarına ayırdım. Görselde 2 adet parça var biri ana motor, diğer beyaz parça sanırım rezistansmış. Motorda sorun olmadığı söylenmişti. Rezistansın sorunlu olup olmadığı nereden anlaşılır?

Motorda değil de Plastik hazne içerisinde,
rezistansa giden kablolar olduğu anlaşılan gri ve kırmızı kablonun uçlarından avometre ile direnç ölçeceksin,yüksek olmayan bir direnç ölçümü gelirse (tahminen 15-25 OHM aralığında) düzgün çalışıyor demektir.

avometre yoksa, kısa süre (5-8 saniye) 220 V verdiğinde ısınıp ısınmadığına bakabilirsin, bunu önerilen bir yöntem değil. (susuz ısıtacağın için fazla ısıtma plastikleri eritirsin.. ) ısınıyor ise sağlamdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri