bosch nofrost defroz hatası

djeymi

Üye
arkadaşlar benim bosch nofrost üst kısım tam buzlanma yapmamaya başladı etlerin buzlanması durdu bunun arızası ne olabilir bu aradada fandan ses geliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dolabınızı temizlemeniz ve bir kaç gün dinlendirmeniz gerekli
Havaların ısınması, yogun nem, sogutucunuzun üzerinde yogunlaşmakta üfleyiçi fanın normal hareketini kısıtlamakta buzlanmanın hızlanmasına neden olmakta.

sn ali usta nofrost kısmını temizledim fanda sanki zorlanmadan dolayı ses var onu temizledim ve dediğiniz gibi birkaç gün dinlendireceğim bilgileriniz için allah razı olsun tşkrlr

sn ali usta nofrost kısmını temizledim fanda sanki zorlanmadan dolayı ses var onu temizledim ve dediğiniz gibi birkaç gün dinlendireceğim bilgileriniz için allah razı olsun tşkrlr

Fanın burçları aşınmış olabilir DİKKAT...
Eğer mil merkezlemiyorsa statöre sürteceğinden kilitlene bilir.

Önerim: Fanı degiştirin zaten 10-15 tl lik birşey.

evet bende sizin düşüncedeyim değiştireceyim allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için .bir şey daya rica edecem cevaplara nasıl resim atabilirim çamaşır makineylede sorum varda resmini atamıyorum bakımcı üyenisden cevap alamadım siz yardımcı olurmusunuz program düğümesi kırıldı 1993 model alman bosch panoyla beraber değişmesi lazımmış ama almanyadan getirilmesi gerekiyormuş türkiyede bilabileceği bir yokmu ;resmi gönderecem ama bir türlü başaramadım :::)

tşkrlr ali usta eline saağlık buzdolabın fanını dediğiniz gibi değiştirdim simdi hiç ses gelmiyo bakalım yarın buzlanma nasıl olacak çok tşkr ederim emeğine sağlık

ali usta 2 gündür buzdolabı çalışıyo ama buzlanma yapmıyor ve kompresor durmadan çalışıyo acaba fan orjinal olmadındanmıdır alt kısım gayet iyi soğutuyor.devamlı çalışması kompresore zarar vermesinden korkuyorum

ali usta galiba hatayı buldum fan ters çalışıyomuş bakalın yarınakadar nasıl çalışacak

Moderatör tarafında düzenlendi:
ali usta 2 gündür buzdolabı çalışıyo ama buzlanma yapmıyor ve kompresor durmadan çalışıyo acaba fan orjinal olmadındanmıdır alt kısım gayet iyi soğutuyor.devamlı çalışması kompresore zarar vermesinden korkuyorum

Yeterli sogutma seviyesine 24saat sonunda ulaşılabilinir.
Defroz timer6-8 saatde bir 20 dakkika defroz yapar sonrasında motor tekrar devreye girer.
Saglıklı sogutma seviyesine ulaşılmışsa sistem kısa aralıklarla,otomatik stop'a geçer.
(hava şartlarına,dolabın kapılarının açılıp kapanma sıklıgına sogutulması istenilen ürünün ısı miktarı ve agırlıgına baglı geçikmeler istisna)

Korkma komprosör kolay yanmaz

ali usta dediğin gibi 24 saat sonra herşey normale döndü şu an soğutucu sorunsuz şalışıyor yardımlarınızdan dolayı allah razı olsun galiba ben mesleğimi değiştirecem:)

Paylaşım sitelerinin,amaçlarının başında bilginin toplumsallaştırılıp pratik çözümler sayesinde zaman işçilik ve gereksiz maddi kayıpların minimum'a indirgenmesidir.

Meslegimizi onurlandırmış olursunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri