bosch no frost karlanma yapıyor

oguzilay

Üye
bosch kdn 49a 00 no frost buzdolabı dondurucu bölmede kapak etrafında karlanma oluyor.Soğutucu bölme ön hava kanalından su damlacıkları oluşuyor ve zamanla o kanal buz tutuyor servis 24 saat kapalı tutun düzelir dedi ama düzelmedi.tekrar geldiler üst kapak hava alıyor değiştirmek gerekir 300 lira maliyeti var dediler değiştirtmedim çünki daha 2 yıllık dolap garantisi yeni bitti dolabı tekrar eritip kapak etrafını koli bantı ile sıkıca bantladım yine aynı problem 1 hafta sonra yine oldu. şuan arıza devam ediyor motor üzerindeki su haznesinde hiç su olmuyor sürekli takip ediyorum.Acaba defroza geçmediği için karlanma yaparmı? TEŞEKKÜRLER

Eğer üst yada alt kapı contaları gözle görülecek kadar aralık kalırsa o sorun devam eder.Aralık yerden sürekli sıcak ve soğuk hava çatışması olduğu için aşırı karlanma olur ve dolabınızdan netice alamazsınız.Önce kapı sorununu giderin.

hasçel arkadaşında dediği gibi eğerki hava alıyor ise kapak havadaki nem buzdolabınızda durmadan dış ortamla hava sirkülayonuna geçerek buzlanma yapacaktır. birde dediğiniz gibi kapak kenarlarıda bu tuturo filan demişsiniz yanlış anlamadıysam defros evaparatör üzerindeki hava akışı devam etmesi için buzlanmayı engeller bozuk ise tabikide aşırı karlanma yapar

hasçel arkadaşım dolabın önce üst dondurucu kısmına sonrada alt soğutucu bölmenin içine gece hava karanlık iken ışıldak yakıp dışarıdan contada bir açıklık varmı diye kontrol ettim 1 gram ışık sızmıyor.yaklaşık 1 haftadır takip ediyorum motor üzerinde hiç suya rastlamadım bu kadar buz olurda defroz sonrası hiç su olmazmı motor üzerinde ben defroz probleminden şüpheleniyorum İLGİNE VE GÖRÜŞLERİNE
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

buzdolabının fişini çekin KAPILARI AÇIK vaziyette en az 2 GÜN bekletin sorununuz düzelecektir....

problem tam anlamıyla anladıgım kadarıyla o modellerde sıkca rastladıgım bır sorundur cıhazın tahlıye kanalında olusan buz blokesı defrost yapsa bıle evapratörden erıyen suların assagıya ınmemesıne sebep oluyor cıhazı 1 2 gun degıl daha uzun bır sure mesela 1 hafta kadar bekletmek lazım cunku tahlıye kanalındakı buzun oldugu bölge izolasyonlı erimesi cok zordur cıhazı kapatıp kapılar acık vaziyette bir hafta bekletın sorun duzelecektır.

defrost rezistans ı ve domdurucu bölüm rafı değişmesai gerekir...

Dolabın üst kısmını sökün, evaparatörün olduğu kısımdan tahliye kanalına bir bardak su dökün, eğer aşağı su inmiyorsa, tahliye kanalı tıkalı demektir. Dışarı çıkan hortumun ucundan, basınçlı hava üfleyicileriyle açabilirsiniz. ( Bunu denemek için, dolabınızı en az 48 kapılar açık şekilde bekletmeniz gerekir).

Kardeş ben siteye yeni katıldım beyaz eşya tamircisiyim sana şöyle yardımcı olayım şimdi üst dondurucu bölmesinin arka tarafında içeriye hava sirkülasyonunu sağlayan bi tane fan bulunur.alt radyatördeki soğukluğu içeriye ve dolabın alt kısmına sirkülasyon olarak verir statik buzdolaplarıyla no-frost dolaplar arasındaki farkda budur zaten ben şimdiye kadar çok no-frost yaptım çoğunda o arka bölümünde bulunan fan bozuluyor ve fan radyatördeki soğukluk hararetini almadığı için aşırı buzlanma oluyor içerisindeki fanın değişmesi lazım servisten ziyade 2.el beyaz eşya tamircilerine başvur onların ustalıkları daha iyidir bu konuda kolay gelsin

Arkadaslar benim nofrost buzdolabida karlanma yapiyordu tamirciyiyi cagirdim termostati arzalanmis buz dolabi sürekli calisiyormus bu yüzden karlanma yapiyor termostat i degistirdi ve suan karlanmayla ilgili herhangi bir problem im yok buzdolabinin calismasini takip edin belki sizinkide bu yüzden olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri