Bosch Maxx wfo 2061 Az su alıyor

ukutsal

Üye
Arkadaşlar merhaba. Makinemde daha önce sürekli su alma problemi vardı. Bunun nedenini araştırırken Su Seviye Anahtarının Üstünedeki vida kısmıyla oynamam gerektiğine dair bir makale okumuştum. Bu vida yarıyla oynadım fakat çözülmedi. Sorun su ventilindeymiş. Ventili değiştirdim. Fakat bu seferde sanırım ayarını bozdum bu anahtarın. Şimdide yeterince su almıyor. Yani çamaşır yıkarken kesinlikle cam da su seviyesi görülmüyor. Çamaşırlar ıslak. Ama eskiden hatırladığım az da olsa camın alt seviyesine kadar su belli olurdu. Resminide yolluyorum oynadığım parçanın. Eski ayarına nasıl getirebilirim. Yada bunumu değiştirmem gerekecek.

Ayarını değiştirdiğim aletin resmi ektedir.

Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_6641.JPG.jpeg
    IMG_6641.JPG.jpeg
    184.3 KB · Görüntüleme: 46
adres verirseniz kurcalanmamışını ücretsiz göndereyim (kargo karşı ödemeli)

Merhaba.Bosch marka çamaşır makinem var.Makine son 3-4 seferdir start verildiğinde 10 sn su alıp 5 sn bekliyor.Su alma işlemi bittiğinde dönmeye geçtiğinde de tam tur olarak dönmüyor yarım tur dönüp biraz bekliyor bu dönme işlemi 5 dakika sürüyor ve 5 dakika sonunda makine normal devrini alarak dönmeye başlıyor.Benim tahminim suyun tazyinin az olmasından diye tahmin ediyorum ama kullandığımız deterjanda biraz misket gibi sertleşmişti.Acaba neden olabilir.Teşekkürler.

Merhaba.Bosch marka çamaşır makinem var.Makine son 3-4 seferdir start verildiğinde 10 sn su alıp 5 sn bekliyor.Su alma işlemi bittiğinde dönmeye geçtiğinde de tam tur olarak dönmüyor yarım tur dönüp biraz bekliyor bu dönme işlemi 5 dakika sürüyor ve 5 dakika sonunda makine normal devrini alarak dönmeye başlıyor.Benim tahminim suyun tazyinin az olmasından diye tahmin ediyorum ama kullandığımız deterjanda biraz misket gibi sertleşmişti.Acaba neden olabilir.Teşekkürler.

model nedir?

su tazziğinden yapmaz. belirli su seviyesine kadar su alır öyle motor dönmeye başlar. tazziğin düşük olması sadece suyu alma süresini uzatabilir. kartta soğuk lehim veya lehim çatlağı olabilir. lehim ile ilgili sıkıntı yok ise kartta bir sorun var incelemek gerekior

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri