Bosch Maxx WFL 1611 ısıtma sorunu hakkında

kartın üzerinde tristör dediğimiz parça vardır o yanmıştır. elinde ölçü aletin yok ölçüp biçip yapamazsın. @bakımcıı usta ile iletişime geç gönder kartını tamir edip versin.

bir arkadaşım kontrolünü yapıyor, ona götürdüm, kartta resistans sağlam. küçük sensör bozuk, yenisini aldım takıcam bugün :)

kartın üzerinde tristör dediğimiz parça vardır o yanmıştır. elinde ölçü aletin yok ölçüp biçip yapamazsın. @bakımcıı usta ile iletişime geç gönder kartını tamir edip versin.

maalesef parçalar sağlam ama hala ısıtma yapmıyor. termostatı sensörü değiştirdim yenisiyle, kartı beyinci kontrol etti, resistansıda hem o hem ben kontrol ettik sağlamlar. kablolar da sağlam kontrol edildi. ama ısıtmıyor. birşey dikkatimi çekti yıkamaya getiriyorum boş, çok az su alıyor, dibinde biraz. daha fazla alması lazım değil mi? onla ilgili olabilir mi ısıtma yapmaması?

Edit; Arkadaşlar bekledim ısıtmış sorun çözüldü yani sensörmüş ama hala anlamadığım iki şey var;

1-önce suyu tamamen alıp, döndürme yapmadan bekleyip ısıtıp öyle döndürme yapması gerekmiyor mu? bu 5-10 dakka boyunca soğuktu su, yeni ısınmış.

2-Boş yıkıyorum çamaşır yok, suyu çok az alıyor, kazanın az bir kısmı dolu. sensör falan mı var çamaşır miktarına göre vb. su aldıran?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri