Bosch maxx 6 çalışmıyor

Arkadaşlar, rezistansı götürdüm, bir sıkıntısı çıkmadı. Tamirci abiniz benden ön panelide istedi. Özel!!! bir solüsyon ile paneli ve tuşların olduğu yeri temizledi.kartta hiç bir işlem yapmadı. Ve 100 tl verdim özel!!! solüsyon ile temizliğe.rutubetten olur dedi. Neymiş bu solüsyon? Adını söylede alayım arada silerim dedim. Bizde toptan alıyoruz dedi, piyasada bulamazsın diye de ekledi.
Deneyince yine yazarım.

Arkadaşlar, rezistansı götürdüm, bir sıkıntısı çıkmadı. Tamirci abiniz benden ön panelide istedi. Özel!!! bir solüsyon ile paneli ve tuşların olduğu yeri temizledi.kartta hiç bir işlem yapmadı. Ve 100 tl verdim özel!!! solüsyon ile temizliğe.rutubetten olur dedi. Neymiş bu solüsyon? Adını söylede alayım arada silerim dedim. Bizde toptan alıyoruz dedi, piyasada bulamazsın diye de ekledi.
Deneyince yine yazarım.
özel solisyonunun adı tiner - oje temizleyici :)

Deneyince yine yazarım.

çok para vermek istiyorsan
https://www.google.com/search?q=kar...AcAmcQ_AUoAnoECAsQBA&biw=1366&bih=576#imgrc=_

trafo ve yanındaki diyotun dibinde hafif kararma var
Sanki bir yeri yanmış gibi.Başka bir yanık izi göremedim.Yanan yerin arkasındaki bakır sarılı olan parça da bir yanık göremedim.Yanan yerin altında 2 tane siyah küçük parçada yoğun bir karartı var

neresi ?
ben anlamam

elektronikci arkadaşlar yardımı dokunabilir

sizin foto kart
Bosch maxx 6

Ekli dosyayı görüntüle 60336

benzer kart sayılır foto bosch Maxx 7

Ekli dosyayı görüntüle 60337

Ekli dosyayı görüntüle 60338
sizin kartınızda trafo ve diyotun dibinde hafif kararma var sorun bundan olabilir mi?

trafo ve yanındaki diyotun dibinde hafif kararma var

sizin kartınızda trafo ve diyotun dibinde hafif kararma var sorun bundan olabilir mi?

nedensiz hiç bir şey olmaz . benim düşüncem ( genelde böyledir )
tamirciye kart testi yapsaydı daha iyi olurdu !!!

benim kartım yok örnek gösterdim konu sahibine !!!

Arkadaşlar solüsyon işe yaradı.rezistans temizliğide işe yaramış olabilir tabii.herşeyçok güzel çalışıyor. İnşaAllah tekrar arıza yapmaz. Nemli bir bölgede yaşıyoruz. Tuş takımına daha da dikkat edeceğim. Ama solüsyon fiyatı çok ağır gibi geldi bana. Yazık gerçekten. Allah hidayet versin.
Bir sonraki konum yine bosch marka ankastre fırınım için olacak. Üstteki m tipi rezistansın ortasındaki çalışmıyor. Ama kollarım çok ağırdı makine ile uğraşmaktan. Birkaç güne bir konu daha açacağım İnşaAllah. Hepinize çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar solüsyon işe yaradı.rezistans temizliğide işe yaramış olabilir tabii.herşeyçok güzel çalışıyor. İnşaAllah tekrar arıza yapmaz. Nemli bir bölgede yaşıyoruz. Tuş takımına daha da dikkat edeceğim. Ama solüsyon fiyatı çok ağır gibi geldi bana. Yazık gerçekten. Allah hidayet versin.
çok geçmiş olsun diyorum.
Keşke daha önce cevap yazabilseydik.
Ama keşke siz ilk önce resimleri yükleseydiniz mutlaka cevap alırdınız.
Tekrardan geçmiş olsun.

Bilemedim. Tecrübesizliğimden dolayı böyle vukuu buldu. Hayırlısı böyle imiş. Demek ki bir yerde var bir sıkıntımız.

Deneyince yine yazarım.
Geçmiş olsun o arkadaşı Allah'a havale edin mümkünse işiniz düşmesin, statik elektrikten sebepli toz o siyahlıklar fırçayla almak da yeterdi ... Arkadaşlar bahsetmiş bu kartların temizliği için gerekenleri fiyatlarına bakabilirsiniz. NEyse biraz bilgilenin başka konuyu o zaman açın.

Arkadaşlar, makine yine durdu. İlave seçenekler kısmındaki lekeliler ve ön yıkama tuşları yine basmamaya başladı. Tuşa basınca dıt, dıt ses yapıyor ve sönüyor. Makineyi 60 yoğun yıkama da çalıştırıyorum şuan. Fakat o kadar çok bekliyor ki yıkamayacak sanırım. Bir tur, belki de yarım tur dönüp duruyor. 5 dakika sonra bir veya yarım tur daha atıp duruyor. Kartı çıkarıp baktım. Tozlarını da temizlemiş. Kartta şuan toz yok. Rezistansa da bakmıştı bu usta. Fakat ölçüm cihazı bir lambaya takılıydı.lamba yandı bu sağlam dedi. Şuan hızlı beyaz 30 da çalışıyor. Çalışma normal.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri