BOSCH MAX vfl 2060 ısıtıcı sorunu

davut 28

Üye
selam forum dosları BOSCH MAX vfl2060 çamaşır makinası var makina herşey normal makinayı normal çalıştırıyom su alıyo yıkamaya başlıyo 10 dakika kadar sora su ısıtma devreye girince makinanın çalışıyor lambası yanıp sönmeye başlıyo çıt çıt ses geliyo resistand salam kart üzrerindeki resisrtanda elektirik veren röle devreye girip çıkıyo bukonuda bilgisi olan arkadaşlar yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kart hatası .
ısıtma rolesinin komut sinyali üretilemiyor!!

abi sağol senin dükkan telini yaza bilirmisin yada msn ye gelebilirmisin

Moderatör tarafında düzenlendi:
abi saol senin dükan telini yaza bilirmisin yada msny gele bilirmisin

googleda beyinçi ali usta diye aratırsanız iş cep acık adres bilgilerime ulaşabilirsiniz

abi saol ben bursadan mehmet geçenlerde indesit bir makina epromu yollamıştın bana ben oyum karta negibi işlem yapmamı önerirsin

abi saol ben bursadan mehmet geçenlerde indesit bir makina epromu yollamıştın bana ben oyum karta negibi işlem yapmamı önerirsin

sensör girişindeki di diyotu ölç muhtemelen acık devre.
510 ohm direnç var yanında oda acık devre olma ihtimali var.
Di diyot esemli transistör kılıfındadır yanılma sakın!

abi yardımların için saol allah razı olsun dün kartı inceleme fırsatı bulamadım bugün baktım kartın besleme girişinde blok kondestör karta bağlı yerden deyil kondestörün tam dibinden oksit kesmiş 10mf 400 vol onu deyiştim büyük ihtimalle ondandır bugün denemedim deniyince sonucu yazarım

selam forum dosları BOSCH MAX vfl2060 çamaşır makinası var makina herşey normal makinayı normal çalıştırıyom su alıyo yıkamaya başlıyo 10 dakika kadar sora su ısıtma devreye girince makinanın çalışıyor lambası yanıp sönmeye başlıyo çıt çıt ses geliyo resistand salam kart üzrerindeki resisrtanda elektirik veren röle devreye girip çıkıyo bukonuda bilgisi olan arkadaşlar yardım
ısıtıcı devreye girdiği an prizinizden gelen 220 volt gerilim temazsızlıktan ötürü 140 160 volta kadar düşüyor...başka bir prizde deneyin.ve ısıtıcı devreye girdiğinde makinada girişte bulunan parazit kondansdatöründeki voltajı ölçün.eğer ısıtma rolesi çektiğinde bu voltaj düşmesini görüyorsanız makinanızda değil elektrik tesisatınızda sorun oluşmuş demektir.karttan kaynaklanan bir arıza olması durumunda ısıtma kesildiğinde tekrar devreye girmez.yani sizin dediğiniz gibi role kesik kesik çalışmaz.

abi yardımların için saol allah razı olsun dün kartı inceleme fırsatı bulamadım bugün baktım kartın besleme girişinde blok kondestör karta bağlı yerden deyil kondestörün tam dibinden oksit kesmiş 10mf 400 vol onu deyiştim büyük ihtimalle ondandır bugün denemedim deniyince sonucu yazarım

boşch max kartların bir serisinde kondansatör bacaklarının kalitesizliginden söz ettiginiz hata oluşmakta .

Klasik bir hata .

10 uf -400v kondansatörü degiştirdi isen sorun bitmiştir geçmiş olsun.

abi kondestör deyişti makina tamam yardımlarınız için allah razı olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri