Bosch Marka Şarzlı Maktap Pili

Robert Bosch GmbH D-70771 Leinfelden-E,Li-lon 5lNR18 65-1 18V 1,5Ah 27 Wh

bosch marka şarzlı matkap bataryası bir anda çalışmaz oldu bir adet diyot arızası tespit ettim diyotu değiştirdim fakat şarz tutmaz oldu yenisinin fiyatı 228 TL bu bataryayı kendi imkanlarımla başka türlü bir şekilde onarabilirmiyim onarırsam ne kadar verimli olur. yardımcı olurmusunuz..

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
İçindeki pil hücreleri (renkleri genelde beyazdır) tek tek satılır (1,2 Volt olarak) onlardan almanız gerekir. Bataryayı açıp tek tek değiştirebilirsiniz.

Konu Sah
ercanbilgin
İçindeki pil rengi yeşil li-lon tek tek deşim yapacam fakar punta kaynaklı bide malıyet neolur ne kadar sağlıklı olur ............

kronfa

Üye
Bataryadaki pil sayısı kadar pil alıp bağlantılarınıda aynı şekilde yapıp değiştirebilrsin . Pilleri birbirine puntalamaya para vermem diyorsan kaliteli bildiğin bir bant ile bağlantıları yapıp tekrar üzerini bantlayarak halledebilirsin .

Pil seçimini de iyi yapmalısın . Pillerin üzerinde kaç amper olduğu yazılı ise ona göre pil al . Eğer yazılı değilse bütçene göre en kaliteli ve en yüksek amperli şarjlı pil alıp bağlantılarını yapabilirsin .

Selcukhn

Üye
Yüksek amperajlı pilleri şarj aletin şarj edemiyebiliyor. Bence bunada dikkat etmelisin

dandik123

Üye
Nerede oturdugunuzu bilmiyorum ama Istanbul civari ise Karakoy'de ki Selanik Pasajinda pil konusunda faaliyet gosteren bir dukkan var. Orada her turlu pil satiyorlar. Ayrica pil gruplari da yapiyorlar. Benim de benzer bir sorunum vardi. Sarjli el supurgesinin 3 pilden olusan batarya blogu omrunu tamamlamisti. Ben de bahsettigim yerden muadilini aldim, monte ettim, simdilik sorunsuz calisiyor.

Konu Sah
ercanbilgin
Gebzede oturuyorum Selenik pasajını biliyorum okul döneminde cok mazeme aldım dükanın ismi nedir ..........

Ayrıca pillerin lehimle birleştirme işleminde fazla ısıya marız kaldında pil verimlı olmuyor bu yüzden puntalı olursa sağlıklı olur duşun cesindeyım pil sayısı 5 adet

dandik123

Üye
Pasajin zemin kat girisi degil de yola bakan diger girisin hemen solundaki dukkan. Ismi de sanirim Pil Dunyasi olacak.

Forum istatistikleri

Konular
122,197
Kullanıcılar
438,695
Son üye
AGAM74

Yeni konular