Bosch ksu 40600 no frost karlanma!

ege46

Üye
Herkese merhabalar.Forumu başlıkta yazdığım buzdolabımdan dolayı epeydir takip ediyorum.Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Öncelikle buzdolabının dondurucu bölümündeki strafor arkasındaki adını tam bilmiyorum ama rezistan mı ne (petek petek olan) o bölüm karlanıyo dondurucu bölümünü açıp erittim alt kısma soğuk hava gönderen hava kanalınında karlanıp tıkandığını fark ettim.Alt bbölüm soğutmuyor yani.Bu olayı karlanmayı temizledikten sonra haftada bir yine yine yapıyor.Ayrıca buzdolabımın bu süreçte dondurucu bölümün derecesini gösteren led işıklar yanmamaya başladı.Alt bölümün derece ledleri yanıyor.Kısaca Alt bölüm soğutmuyor,dondurucudaki kısım karlanıyo,dondurucu bölüm derecesini gösteren ışıklar yanmıyor.Sorunlar nelerdir?Buzdolabımın yenisni mi almalıyım yoksa.:confused::confused:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
petek petek olan yer evaporatör olmalı..

Ayrıca nofrost dolaplarda buzlanmayı engelleyen dfrost rezistanslarıda oradadır. adı üzerinde no frost buzlanma olmaması lazım. Eğer buzlanma oluyorsa tahminim bu rezistans arızalandı yada ! dediğinize göre öndeki ışıklar yanmıyor diyorsunuz bu rezistansı besleyen kartta bir sıkıntı var..

kart ve rezistans kontrol edilmeli? Dolap çok eski oldugunu sanmıyorum bence sorunu bulup çözmeniz size daha az maliyetli olur.. Bende bosch buzdolabı kullanıyorum ama nofrost değil deepfreeze modelinden çok memnunum..

kolay gelsin iyi çalışmalar..

ayarını göremiyorum dondurucu bölmenin gösterge ışıkları yanmıyor.Ancak ilk 5 sn.basılı tutup test açılışı yaptığımda -16 ve -18 yanıyor.ama alt bölüm soğutucu bölüm ışıkları yanıyor.

petek petek olan yer evaporatör olmalı..

Ayrıca nofrost dolaplarda buzlanmayı engelleyen dfrost rezistanslarıda oradadır. adı üzerinde no frost buzlanma olmaması lazım. Eğer buzlanma oluyorsa tahminim bu rezistans arızalandı yada ! dediğinize göre öndeki ışıklar yanmıyor diyorsunuz bu rezistansı besleyen kartta bir sıkıntı var..

kart ve rezistans kontrol edilmeli? Dolap çok eski oldugunu sanmıyorum bence sorunu bulup çözmeniz size daha az maliyetli olur.. Bende bosch buzdolabı kullanıyorum ama nofrost değil deepfreeze modelinden çok memnunum..

kolay gelsin iyi çalışmalar..[/QUOTE DOLABI İLK AÇILIŞTA 5 SN BASILI TUTARAK TESTE TABİ TUTTUM SENSÖRLERLE İLGİLİ ARIZA GÖSTERMEDİ.ANCAK EVAPARATÖRÜN ÜZERİNE KAPATILAN İÇ YÜZEY TAM OTURMUYOR KIRILMIŞTI AÇIKLIKTAN DOLAYI KARLAN MA OLUR MU .TEŞEKKÜRLER.

Alt bölümü soğutmuyor dediniz. Alt kısım için ikinci bir evaporatörünüz varmı? yoksa tek evaporatörden tüm dolapmı soğutuluyor. bahsettiğiniz açıklıktan eger hava sızıyorsa orda nemin yoğuşması ve buzlanma olur. Bu buzlanma ısıl transferi azaltır ama bahsettiğiniz evaporatör yukardaki dondurucu kısımsa oranın sıcaklığının yükselmesi gerekir.

Alt bölümü soğutmuyor dediniz. Alt kısım için ikinci bir evaporatörünüz varmı? yoksa tek evaporatörden tüm dolapmı soğutuluyor. bahsettiğiniz açıklıktan eger hava sızıyorsa orda nemin yoğuşması ve buzlanma olur. Bu buzlanma ısıl transferi azaltır ama bahsettiğiniz evaporatör yukardaki dondurucu kısımsa oranın sıcaklığının yükselmesi gerekir.
Hayır sadece dondurucu bölümde var evaparatör.daha önceki karlanmaları açarken evaparatörün üzerinde dondurucunun iç bölmesindeki iki vida ile tutturulan kapakta var açıklık.İki vidada takılmıyo açıklık ordan kaynaklanıyor. Bosch ksu 40600 no frost karlanma! linkte fotoğraf mevcut.

Dostum benim aklıma gelen sorun defrost rezistansı arızası..

ışıkların yanmaması üst dondurucu kısmının o sıcaklıklara inememesinden dolayı olabilir..

dfrostu sensörle algılıyorsa sensör hatasıda olabilir ..

ölçerek kontrol etmek gerekiyor. başka türlü anlaşılmaz..

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri