Bosch kompresör değişimi

Merhaba, sıradan bir vatandaş olarak 10 yıllık buzdolabım soğutmamaya başlayınca yetkili servisi çağırdım 1500 tl ye kompresör değişecek dedi pahalı dedim mahalledeki tamirciye gittim geldi general marka bir kompresör taktı aşırı gürültülü olunca bunu değiştir dedim bu Sefer cubigel marka aşağıda fotoğrafını ekliyorum motor taktı ancak bana yine sesli çalışıyor gibi geliyor benim yanlış anlıyorum lütfen yardımcı olun sesini de eklemek istedim ama ekleyemedim buraya. teşekkürler

Ekli dosyalar

• B737B185-70CE-4CEB-8939-FE8D22419FB9.jpeg
    B737B185-70CE-4CEB-8939-FE8D22419FB9.jpeg
    74.2 KB · Görüntüleme: 23
Merhaba, sıradan bir vatandaş olarak 10 yıllık buzdolabım soğutmamaya başlayınca yetkili servisi çağırdım 1500 tl ye kompresör değişecek dedi pahalı dedim mahalledeki tamirciye gittim geldi general marka bir kompresör taktı aşırı gürültülü olunca bunu değiştir dedim bu Sefer cubigel marka aşağıda fotoğrafını ekliyorum motor taktı ancak bana yine sesli çalışıyor gibi geliyor benim yanlış anlıyorum lütfen yardımcı olun sesini de eklemek istedim ama ekleyemedim buraya. teşekkürler
Takılan ürünün sıfır olduğundan emin misiniz ?

Resmini gönderdim yani kutusuyla getirdi uçları etiketi yeni gibi aldığı yerin ismini bantla tarih yazarak üstüne yapıştırmış boyasında düzgün ama tamir olmuş bir ürün olabilir mi o kadar tecrübem yok açıkçası

o motor sıfır motor .tamir görmüş ürün değil yanlız R600 gazlı motorlarda vakum iyi yapılmaz ise motor sesli çalışır.bunuda takan usta biliyordur zaten.ben bosch buzdolablarına siberia motor takıyorum diğerleri soğutmada düşük kalıyor vede problem çıkıyor..-25 dereceye çok geç çıkıyor diğer motorlar..

Sanırım çok doğru bir tespit ustaya Siberia takmasını söylemiştim internette gördüğüm üzere ancak parçacıda yok deyip general marka bir motor taktı gürültülü olduğunu söyledim değiştireceğim deyip bunu getirdi sonuç biraz daha iyi ama dediğiniz gibi motor sürekli çalışıyor yaklaşık 17 saat oldu ve arada alarm veriyor hala -9 derecede o zaman bunu söküp Siberia takması mı lazım yada orjinali secop tu @artser teşekkürler ilginize

bulabilirse en iyisi Danfoss motordur.danfosun çıkması bile bunlardan daha iyidir.yeni çalıştırılan bir dolap en kötü ihtimalle bile 4-5 saatte -25 görmesi gerekir..

O zaman bu motor olmaz diyorsunuz 5 saatte -25 değil -9 bile görmedi

bulabilirse en iyisi Danfoss motordur.danfosun çıkması bile bunlardan daha iyidir.yeni çalıştırılan bir dolap en kötü ihtimalle bile 4-5 saatte -25 görmesi gerekir..
bosch marka alttan donduruculu buzdolabina bugun 3.motor takildi siberia marka. usta gramla gaz dolumu yaptigini belirtti fankari kontrol ettigini vakum yaptigini soyledi 8 saattir motor calisiyor ve hala gozle gorulur bir sogutma yok motor sesi az arada defros denilen 20 dk lik mola veriyor bu sgoutma bu kadar uzun surmesi normal mi usta bu sogutma olmazsa kilcal tikanikligi vardir ona yapacak bisey yok dedi gercekten bundan sonra baska bir sebebi olamaz mi ve tamiri mumkun degilmidir

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri