BOSCH KGE3612FF Buzdolabı Arızası

Roleniz termikli roledir. 3 ucu direk cihaza kompresöre girer yani. Kompresör aşırı ısınıyormu. Kompresör gitmiş büyük ihtimalle. Harici kablo ile çalışıyorsa bi süre sonra komple yanabilir. 40 saniye sonra durmasinin sebebi termik açması
Hocam kompresörü değiştireceğiz mecbur. Benim dolabın üzerinde ASPERA BY116A diye çok eski bir kompresör var 160 watt ve R12 ile çalışır. Embraco alalım dedik.Satıcılar EMBRACO'da EGAS 80 HLR veya EGAS 90 HLR veyahut EGAS 100 HLR alın diyorlar.Herkes elindeki mal en iyisi diğerini boşver diyor.her üç kompresörde R134 ile çalışıyor.Başka tipleride mevcut .Sizce hangisini almalıyım?EMBRACO karşılaştırma tablosu ekte. Burada 1-2 usta hiç uğraşmayın gaz değişince (r134 olacak ya) gramaj ayarlaması çok zor olur, ya çok soğutur yada az , optimum gramajı bulamayız , kompresör değişme dediler, gerçeklik payı nedir?

Ekli dosyalar

• IMG_20220914_141231.jpg
    IMG_20220914_141231.jpg
    235.1 KB · Görüntüleme: 6
  • EMBRACO.xlsx
    11.5 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Hocam kompresörü değiştireceğiz mecbur. Benim dolabın üzerinde ASPERA BY116A diye çok eski bir kompresör var 160 watt ve R12 ile çalışır. Embraco alalım dedik.Satıcılar EMBRACO'da EGAS 80 HLR veya EGAS 90 HLR veyahut EGAS 100 HLR alın diyorlar.Herkes elindeki mal en iyisi diğerini boşver diyor.her üç kompresörde R134 ile çalışıyor.Başka tipleride mevcut .Sizce hangisini almalıyım?EMBRACO karşılaştırma tablosu ekte. Burada 1-2 usta hiç uğraşmayın gaz değişince (r134 olacak ya) gramaj ayarlaması çok zor olur, ya çok soğutur yada az , optimum gramajı bulamayız , kompresör değişme dediler, gerçeklik payı nedir?
mevcut kompresörün üzerinde beyaz etikete bakın kaç kalori ona göre degişim yaptırın

dolap 30 senelik ve ilk kez arıza yaptı oda elektrik peşpeşe iki kere gidip gelince., Beyaz etiket yokki .fotodaki gibi kabartma yazılar var.
O zaman hocam dolab tamircisi çagırıp r132 gazlı dolab motoru taktırın iyi olsun diyorsanız.
ixperia motorlar var 2 yıl garantili.
Embraco motorlarda güzel

Bana kalırsa Embraco motor alın ama aldıgınız yere iyi bir sorun.

O zaman hocam dolab tamircisi çagırıp r132 gazlı dolab motoru taktırın iyi olsun diyorsanız.
ixperia motorlar var 2 yıl garantili.
Embraco motorlarda güzel

Bana kalırsa Embraco motor alın ama aldıgınız yere iyi bir sorun.
Hocam her satıcı kendi elindeki mala en iyisi diyor.Biri EGAS 80 HLR diyor, diğeri elinde olmadığı için EGAS 80 HLR az gelir, HLR 90 al diyor, böyle devam ediyor.

Hocam her satıcı kendi elindeki mala en iyisi diyor.Biri EGAS 80 HLR diyor, diğeri elinde olmadığı için EGAS 80 HLR az gelir, HLR 90 al diyor, böyle devam ediyor.
Dediğim gibi hocam kafanızda bir fiyat belirleyin ona göre gidin motor alın şimdi gidip bakır sargılı olmayan motor alıp tekrar para vermektense hangisi fiyat olarak iyi ise ona bakın ama ben ixperia motor alıp taktırırım en azından bakır sargılı. piyasada aleminyum sargılı motorlar var bakır sargılı alıp 3 5 sene gidecek aleminyum sargılar 1 yıl anca gidecek onunda bi garantisi yok az verip başını agrıtmaktansa cok ver uygun olsun başın agrımasın yok ben dolabımı degiştirecem dersen oda size kalmış bir şey.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri