Bosch Fırın Sigorta Attırıyor

Merhaba ustalarım,
Evimde bir arkadaşımın verdiği bosch marka fırınlı ocak var.Fırın çalışır haldeydi, kendi evime getirdiğimde birden çalışmaz oldu.Fırını fişe taktığım zaman dairedeki değil apartman girişindeki sigortam atıyor.Fişi ters takmayı denedim çok kısa bir müddet fırının içindeki ışık yandı sonra yine sigortayı attırdı.Ayrıca fişin metal kısmının diplerinde hafif siyahlık oluştu.
İnternette araştırdığım kadarıyla bu rezistansın bozulduğuna işaret ediyor, fırının içindeki turbo rezistansı söktüm ancak bu rezistans bozuk mu değil mi nasıl anlarım bilmiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ölçü aletini ohm kısmınagetir. rezistansın her iki ucuna değdir. belli bir ohmaj okumalısın. birde bi ucunu rezistansın gövdesiyle kontrol et her hangibir değer okuyorsan rezistans patlamıştır. kolay gelsin. birde evine K.A.R TAKTIRMANI tavsiye ederim.

Merhaba ustalarım,
Evimde bir arkadaşımın verdiği bosch marka fırınlı ocak var.Fırın çalışır haldeydi, kendi evime getirdiğimde birden çalışmaz oldu.Fırını fişe taktığım zaman dairedeki değil apartman girişindeki sigortam atıyor.Fişi ters takmayı denedim çok kısa bir müddet fırının içindeki ışık yandı sonra yine sigortayı attırdı.Ayrıca fişin metal kısmının diplerinde hafif siyahlık oluştu.
İnternette araştırdığım kadarıyla bu rezistansın bozulduğuna işaret ediyor, fırının içindeki turbo rezistansı söktüm ancak bu rezistans bozuk mu değil mi nasıl anlarım bilmiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

fişi priz den çıkar öle ölç.taşıma esnasında çarpma olmuşsa kablo ezilmiş te olabilir.bina girişindeki sig.atıyorsa rezistans bozuk bile olsa arıza daha büyük bir yerde diye düşünüyorum

Tekrar merhaba.Denildiği gibi bir ölçü aleti ile rezistansı çıkarıp ölçtüm ve 20 ohma yakın bir değer ölçüyordu.Anlaşılan problem rezistans ile ilgili değil.Problemin nereden kaynaklanabileceğine ve nasıl kontrol etmem gerektiğine dair fikri olan var mı?

NEREN 59 UN dediği gibi besleme kablosunu kontrol et. giriş sigortasını attırdığına göre ki bu normal değil faz nötr kısa devre olmuş.prizide kontrolet. ayrıca sigortaların bağlantı ve amper olarak kontrol edilmesi topraklama kontrolü ve K.A Rolesi bağlaman iyi olur. kolay gelsin.

Yüksek voltaj kullanıldığında yapıyorsa ;Bina girişinde bağlantıda sorun var hiç başka yere boşa bakma başka evde o fırın çalışır.Bir elektrikçi çağır bina girişindeki bağlantıları kontrol edip halleder.Geçmiş olsun.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri