bosch ed 8711 nofrost buzdolabı arızası

kumpas

Üye
arkadaslar buz dolabı normal çalışıyor fakat belli bir süre sonra üst tarafın içindeki fan dönmemeye başlıyor ve alt taraf soğutmuyor üst tarafta bulunan fanın olduğu kısmı söktüm baktım fana kadar buz tutmuş fanın dönmesini engelliyor buzu çözdüm tekrar çalıştırdım 1 ay sonra yine aynı neden olabilir kapı lastikleri filan normal komp normal.

ürün defros yani buz eritme işlemini yapmıyor. bunun için ısıtıcıların ve diğer kompenentlerin ölçülmesi gerekiyor

Sayın Kanyak hocam aynı arıza bizdede var. tüm ısıtıcılar sağlam. ölçtüm. direk 220 verdim ısıtyor. lakin dolap 2ay kadar sonra düzeni bozuyor hertaraf buz. bu defroz süresini uzatmak mümkünmü bir ayarı yada sivç varmı onu öğrenmek istedim yada paralel bir ısıtıcı dahamı ilave etsek. yada algılayıcı müşürlerde arıza olabilirmi. teşekkür ederim. şimdiden.

Sayın Kanyak hocam aynı arıza bizdede var. tüm ısıtıcılar sağlam. ölçtüm. direk 220 verdim ısıtyor. lakin dolap 2ay kadar sonra düzeni bozuyor hertaraf buz. bu defroz süresini uzatmak mümkünmü bir ayarı yada sivç varmı onu öğrenmek istedim yada paralel bir ısıtıcı dahamı ilave etsek. yada algılayıcı müşürlerde arıza olabilirmi. teşekkür ederim. şimdiden.
Kart arızalı olabilir ,yeni kartlarda ayar yok ,arıza mevsime göre bir ay bazen daha kısa meydana geliyor, defrost yapmayınca buzdolabı buzdan hava kanalları tıkanıyor soğutma yapmıyor .

https://www.kontrolkalemi.com/forum...rost-işleminin-elektronik-algoritması.121228/
Çalışma sistemini sayın @binbaşı anlatmış .Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri