Bosch Buzdolabının Işıklarının Yanıp Sönmesi

Herkese iyi günler. Benim 2000-2002 model bir PROFİLO no-frost buzdolabım var. Son zamanlarda tak tak sesi çıkararak panel ışıkları yanıp sönüyor. Önceleri kapısını 2-3 saniye açık tutup kapattıktan sonra çalışmaya devam ediyordu ancak son zamanlarda çalışmıyor çalışsa da çok kısa sürüyor. Bu sesi çıkarıp ışıklar yanıp sönerken soğutma işi yapmıyor. ancak kapısını açık tutunca çalışıyor. Sorunu ne olabilir acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Kart üzerinde 2 adet elektrolitik kondansatör var. 220uF ve 470uF bunları değiştirdim taktım çalıştı. Daha önce aspiratör kartında da aynı sorunu yaşamıştım onda da kondansatörü değiştirip çözüme ulaşmıştım. 10yılı geçince kondansatörler kuruyor değiştirin çalışır.

Kartınız Arızalı başka yerde aramayın arızayı

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Kart üzerinde 2 adet elektrolitik kondansatör var. 220uF ve 470uF bunları değiştirdim taktım çalıştı. Daha önce aspiratör kartında da aynı sorunu yaşamıştım onda da kondansatörü değiştirip çözüme ulaşmıştım. 10yılı geçince kondansatörler kuruyor değiştirin çalışır.
Merhaba sorun bendede var kondanstörleri değiştirince kesin çalışıyormu deli etti beni ya buzdolabı atacak duruma geldim ...

Merhaba sorun bendede var kondanstörleri değiştirince kesin çalışıyormu deli etti beni ya buzdolabı atacak duruma geldim ...

Kardeşim benim de başıma geldi aynı durum.arkadasin dediği 2 tane kondansatörü değiştirince düzeliyor.
Bu iki kondansatör lerin durumu iyi görünse bile değiştir.
Bu olaylar elektrik kesintisinin çok olduğu yerlerde ve 10 yılını doldurmuş cihazlarda genellikle bu arıza nuksediyor.
İnşallah faydalı olmuştur.
Kesinlikle dediğini uygula.pisman olmassın.

Kardeşim benim de başıma geldi aynı durum.arkadasin dediği 2 tane kondansatörü değiştirince düzeliyor.
Bu iki kondansatör lerin durumu iyi görünse bile değiştir.
Bu olaylar elektrik kesintisinin çok olduğu yerlerde ve 10 yılını doldurmuş cihazlarda genellikle bu arıza nuksediyor.
İnşallah faydalı olmuştur.
Kesinlikle dediğini uygula.pisman olmassın.
Teşekkür ederim değiştirdim kondansatör vede iki röle var onları da değiştirdim şimdi tıkır tıkır çalışıyor ama tabii ömrü doluyor makinanın artık nereye giderse sağolun...

Bu arızanın aynısı evdeki tüm elektronik cihazlarda meydana gelebiliyor.bu ariza benim kombi ve tv.'de de başıma geldi.yine aynı malzemeleri değiştirdim ve düzeldi.basit mantık.cihaz kendini açıp açıp kapatıyor ise girişte ki filtre kodansatorlerini değiştir.paran cebinde kalsın.kerameti 50 kuruş'luk malzeme için servisler fahiş fiyatlar veriyor.

Ksu 40620 model dolabın ikaz led leri yanıp sönüyor du ve kompresör calismiyor du. 220 ve 470 lik kondansator leri 10 tl de bir eletronikcide değiştirdim. Şu anda kompresör çalışıyor ve sogutuyor. Teşekkürler. ....

İyi günler, ben de buzdolabını temizlemek için fişini çektim içini boşaltıp temizledim. Yaklaşık on iki saat sonra fişi taktığımda buzdolabının lambası yanıyor ama çalışma sesi olur ya (motor ya da fan sesi sanırım) öyle bir ses gelmiyor. Bununla beraber buzluk kısmında ki hiç bir ışık yanmıyor (derece ışıkları). Buzluğa su koydum dondurur mu diye ama dondurmadı hatta çok az soğuttu diyebilirim. Ama sanki fiş takılıyken dolabın içinde az da olsa soğukluk var gibiydi. Son olarak da dolabın altından su geliyor, büyük ihtimal buzlar eriyordur diye düşünüyorum. Benim asıl merak ettiğim buzluk kısmının neden derece ışığı yanmıyor ve neden o çalışma sesi dolaptan gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri