Bosch Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

meraba makinanın içinde tuz kapağını açın ve kapağın altındaki plastik somun gevşemiş olabilir su sızdırır

meraba makinanın içinde tuz kapağını açın ve kapağın altındaki plastik somun gevşemiş olabilir su sızdırır
Evet sadece bu markada rastladığım bir durum. Tuz kapağını açınca o somun gevşiyor. Dikkat edilmezse 2-3 seferden sonra boşluk yapıyor.

SGS23E02EU/05
bosh bulaşık makinesi alt taraftan su akitmadan dolayi şamandra swic yanmış yenisini taktik 2 yıkama sonra alt saci şu dolmuş makinayi arkaya yatırıp suyu boşaltım çalıştı fakat su akıntı devam ettiği için tekrar swic yakar diye fişini çektim.şu akıntısı nereden olabilir.su on kapakta değil alt saca doluyor swic devreyi kapatıp surekli tahliye motoru çalışıyor

Benim de aynı marka model ve aynı sorunlar sizin sorun çözüldü mü acaba?

bosch super silence su kaçırma problemi var alttan devamlı su geliyor kapağnı bulamadım ki açam açılacak yeri de yok bilmem neden su kaçırır tahliye hortumunun ucunda motor var ondan da olabilirmi.. selam ve sevgilerimle

Bosch bulasik makinelerinin alt taban kisimlari plastik ve uzerine celik kazan girdirilmis durumdadir. Zamanlar plastik kisim sicaktan dolayi bombelesme yapiyor ve conta kismindan iç fiskiyeler su vurdukca arka kisimdan akitma yapiyor. Servis izalasyon problemi diyor. 260 tl istedi. Makinenin arka kismindaki birlesim yerini iyice temizleyip kurutun ve silikon cekin. 2 gun kurumasini bekleyin. Sonrasinda su sizintisinin bittigini goreceksiniz.. isteyene resimli anlatim da yapabilirim

Çoğunlukta gövde yanlarından su akıtma yapıyor. Gövde yan kısımlarının bakıma ihtiyacı var.

Benzer bir durumla karşı karşıya olduğum için yeni bir başlık açmadım. Bosch marka bulaşık makinesinin içinde su birikiyordu. Bu nedenle içindeki suyu boşalttım ve tıkanmaya neden bir şey var mı yok diye iyice temizlemeye çalıştım. Ardından yine internet yardımıyla makinenin altındaki kapağı çıkartarak pompayı çıkardım ve bir cisim vs var mı diye kontrol ettim tekrar taktım yerine.

sonra çalıştırmak istedim fakat su olmadığı için çalıştırmadı. akebinde makinenin içine su boşalttım bir de ne göreyim su artık gidiyordu fakat gider borusundan değil makinenin içinden sızarak makinenin dışına gidiyordu. sorun ne olabilir bir fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

NEyi söktüyseniz ya düzgün takamadınız, ya da yeterince sıkmadınız (boru kelepçesi vb.).

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri