BOSCH Bulaşık Makinesi: Fişe takar takmaz...

mmaok

Üye
Selamlar kardeşler,
7-8 yıllık BOSCH bulaşık makinemiz son bulaşığını yıkadıktan sonra durup dururken musluk lambası hızlı hızlı yanıp sönmeye başladı. Bu işaret sabit yanıyor olsa problem değil der borularla filtrelerle uşraşırdım ama yanıp södüğünde kitapçıkta GÜVENLİK SİSTEMİNDE SU VAR diyor. Fişi takar takmaz bir kontrol devresinin sesi gibi tık tık ses geliyor ve bu işaret direk yanıp sönmeye başlıyor tekrar. Kaçak yapacak, gdıklayacak elektrik yok şu an. Bu problemle ilgili yapmam gereken şey nedir yardımcı olursanız sevinirim. Model: SMS20E02 TR

Tekmeliği çıkarıp su kaçağı var mı kontrol et.

Tekmeliği çıkarıp su kaçağı var mı kontrol et.

arkası sanki sızdırmazlık saglansın diye yapıştırılarak kapatılmış. Youtube'da gördüğüm tekmelikler gibi basit hareketlerle çıkacak bişey değil hocam. Yine de yan kapagın birini açıp arka kısmın gizli vidalarına ulatım ama çıkaramayınca geri kapattım. Servis çağıracam artık. Teşekkür ederim ilgin için.

tekmelik kapağı alt önde kardeşim arkada kapak yok

tekmelik kapağı alt önde kardeşim arkada kapak yok

bi videoda arka alt kapagi takarken adina tekmelik demislerdi oyle zannettim ben de. Neyse çıkardım bakımcı kardeşim. Makinanin altı (zemin) tertemiz. Kaçak falan yok. Eger bakmam gereken baska bir yer varsa lutfen yardimci olun.

zeminde yuvarlak köpük olan üstünde siviç olan bir tertibat olacak makinanın tabana biriken su köpüğü havaya kaldırıp sivice çarpmasına neden olur. bundan dolayı da makine bu arızayı verir.

zeminde yuvarlak köpük olan üstünde siviç olan bir tertibat olacak makinanın tabana biriken su köpüğü havaya kaldırıp sivice çarpmasına neden olur. bundan dolayı da makine bu arızayı verir.

hocam makinanın altı bu şekilde. Söylediğiniz gibi müdahale edebileceğim görünürde bir yer yok. Burası yekpare bir parça tamamen çıkarılmalı mı diyorsunuz?

WhatsApp Image 2017-02-26 at 17.17.01.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri