Bosch bulaşık makinesi durup durup geri çalışıyor

Arabanın arızasıyla uğraşmaktan makinayı fırsat gelmedi. Dün power kartını söküp kartçı ya götürdüm. Arıza biçimini anlattım. 7-8 saat boyunca kartı test etti ama arıza göremedi. Makinayı komple götürtecem bakalım. Öyle test edecez. Sonuçları yazarım.
Ama kartçı şöyle bi tahminde bulundu ;
Zorlayan bi motor varsa kart kendini korumaya alıyodur diyor. Oda suyu basan ana motor olabilir dedi. Yani bunlar makinayı görmeden yapılan yorumlar.

Forumlarda bakımcıı isminde biri var.
Kartı söküp kargoladım.
Tamir etti gönderdi.
3-5 denedik ten sonra parasını gönderecem.
Şimdilik sorunsuz çalışıyor.
160 TL ye yapıyor. Benimki önceden kurcalandığı için 200 TL tuttu.
Kişi güvenilir.
Önden ödeme almıyor.
İyi niyetle dönüyor iş.

kendi kendine kapanma sorunu tamamiyle kart arızası olup göndermeniz yada yetirmeniz halinde tamiri yapılır tel: 0536 462 18 59

Forumlarda bakımcıı isminde biri var.
Kartı söküp kargoladım.
Tamir etti gönderdi.
3-5 denedik ten sonra parasını gönderecem.
Şimdilik sorunsuz çalışıyor.
160 TL ye yapıyor. Benimki önceden kurcalandığı için 200 TL tuttu.
Kişi güvenilir.
Önden ödeme almıyor.
İyi niyetle dönüyor iş.
Foruma yeni üyeyim.
Öncelikle herkese selam ediyorum.
Bosch ActiveWater Eco SMS58M92EU/28 (2012 Yılında alınmıştır)
Aynı sorunu yaşıyorum, Cihaz kendini kapatıp, bir süre sonra kaldığı yerden devam ediyor.
Servis, 85 TL.ye arıza tespitine gelebileceğini söyledi. Henüz servis çağırmadım.
Cihazın kartını kendim sökmeyi düşünüyorum.
Siz kartı BAKIMCI'ya göndermişsiniz. Yaklaşık 2 sene önce.
Şu an cihazınız ne durumda? Sorunsuz çalışıyor mu? Kart üzerinde hangi komponentler değişti acaba?
Paylaşımlarınız için tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Foruma yeni üyeyim.
Öncelikle herkese selam ediyorum.
Bosch ActiveWater Eco SMS58M92EU/28 (2012 Yılında alınmıştır)
Aynı sorunu yaşıyorum, Cihaz kendini kapatıp, bir süre sonra kaldığı yerden devam ediyor.
Servis, 85 TL.ye arıza tespitine gelebileceğini söyledi. Henüz servis çağırmadım.
Cihazın kartını kendim sökmeyi düşünüyorum.
Siz kartı BAKIMCI'ya göndermişsiniz. Yaklaşık 2 sene önce.
Şu an cihazınız ne durumda? Sorunsuz çalışıyor mu? Kart üzerinde hangi komponentler değişti acaba?
Paylaşımlarınız için tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

O sorunu genelde ac DC güç entegresi yapar. Isınınca elektirigi keser. Tny 264 yazan 7 bacaklı entegresi değiştirin.
O sorunu genelde ac DC güç entegresi yapar. Isınınca elektirigi keser. Tny 264 yazan 7 bacaklı entegresi değiştirin.

Bosch ActiveWaterEco Bulaşık Makinesi
SMS58M92EU/28

Kartını sökmeyi başardım. Kartın, Su Cebi'nin altında olduğu için, onu da biraz
zorlanarak söktüm. Kart görsel olarak normal gibi görünüyor. Forumdaki paylaşımlar doğrultusunda TNY264GN entegresini kendim değiştirip denemeyi düşündüm önce. Özel servisi olan bir arkadaşımda bu entegrenin olduğunu, kart arızalarına baktıklarını öğrendim. Kendimde sıcak hava üflemeli havya olmadığı için, onların entegreyi değiştirmelerini ve kartı voltaj vererek kontrol etmelerini rica ettim. NETİCEde, kartın işlemcisinde kısa devre olduğunu söylediler ve kartı iade ettiler. Sanırım yazılım da o işlemci üzerinde imiş. İşlemci değişse bile tekrar yazılım atılması gerekirmiş.. Makinayı tekrar çalışır hale getirmek için; sizler ne yorum yaparsınızbilmiyorum..
20210727_235145.jpg
20210728_222543.jpg
20210728_230826.jpg
20210729_131624.jpg

Söyledikleri gibi işlemcide kısa devre varsa iş biraz zor. Kartın yenisi pahallidir.
arikarttamiri.com kendisiyle bı görüş. Elinde kart oluyor. Yada kartı gönder bide oradaki usta baksın. İşinde iyidir.

Son düzenleme:
Bosch ActiveWaterEco Bulaşık Makinesi
SMS58M92EU/28

Kartını sökmeyi başardım. Kartın, Su Cebi'nin altında olduğu için, onu da biraz
zorlanarak söktüm. Kart görsel olarak normal gibi görünüyor. Forumdaki paylaşımlar doğrultusunda TNY264GN entegresini kendim değiştirip denemeyi düşündüm önce. Özel servisi olan bir arkadaşımda bu entegrenin olduğunu, kart arızalarına baktıklarını öğrendim. Kendimde sıcak hava üflemeli havya olmadığı için, onların entegreyi değiştirmelerini ve kartı voltaj vererek kontrol etmelerini rica ettim. NETİCEde, kartın işlemcisinde kısa devre olduğunu söylediler ve kartı iade ettiler. Sanırım yazılım da o işlemci üzerinde imiş. İşlemci değişse bile tekrar yazılım atılması gerekirmiş.. Makinayı tekrar çalışır hale getirmek için; sizler ne yorum yaparsınızbilmiyorum..
Ekli dosyayı görüntüle 76397Ekli dosyayı görüntüle 76398Ekli dosyayı görüntüle 76399Ekli dosyayı görüntüle 76400
Siz kendiniz tny entegresini satın alıp kendiniz takın kontrol edin sıcak havaya gerek yok bol lehim verin bacaklara cımbızla çıkarın kısa devre olsa diğer devre elemanlarınını zarar görmesi gerek inandırıcı gelmedi bir ara çamaşır makinem içinde aynı şeyi söyleyen tamirci kesmi vardı şehrimde uln2003 entegresi arıza lıydı sadece siz kendiniz değiştirin zaten dip entegre değil rahat sökülür dediğim yöntemle.
Siz kendiniz tny entegresini satın alıp kendiniz takın kontrol edin sıcak havaya gerek yok bol lehim verin bacaklara cımbızla çıkarın kısa devre olsa diğer devre elemanlarınını zarar görmesi gerek inandırıcı gelmedi bir ara çamaşır makinem içinde aynı şeyi söyleyen tamirci kesmi vardı şehrimde uln2003 entegresi arıza lıydı sadece siz kendiniz değiştirin zaten dip entegre değil rahat sökülür dediğim yöntemle.

Son düzenleme:

Paylaşım için teşekkürler, talipm.
Bizim Kartın arızası; işlemcide ( R5F2136CAN ) KISA DEVRE çıktı. (İşlemciyi sökünce kısa devre kalkıyor.)
İşlemci değişince Program Atılması gerekiyormuş. Program da şifreli imiş.. Bunu yapabilen arkadaşlar varmı biemiyorum. Varsa onlarla iletişime geçerim.. Yoksa, İkinci el çalışan bir Anakart arayacağım.. Kartın Fotoları paylaşımlarımda mevcut. Herkese iyi forumlar dilerim.
Cihaz : Bosch ActiveWaterEco SMS58M92EU/28
Kart : melecs EPG60600 9000 485 147

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri